Προς το περιεχόμενο

μπερδεμα με 5/8 , 7/8 ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, αρχικά δεν ξέρω καν αν η απορία μου είναι κάπως ηλίθια. Έχω κάτι ασκήσεις για ταμπούρο οι οποίες είναι 5/8 και 7/8 δεν ξέρω όμως πως να ρυθμίσω τον μετρονόμο, δλδ ασκήσεις 5/8 - να βάλω τον μετρονόμο σε 2/4 ? Υπάρχουν πιο ειδικευμένοι μετρονόμοι? Οτιδήποτε που να χει σχέση με τετοιιου είδους ασκήσεις θα με βοηθούσε παιδιά. Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως το μετρονόμο σου. Π.χ. οι κεφαλές των e-drums (που έχω μία) έχουν οτιδήποτε θες. Η δικιά μου έχει επιλογές για το πώς θα είναι η ροή των αξιών. Π.χ. σού είχε 8α, 16α, 3ηχα, 5ηχα, 7ηχα, ό,τι θες. Επέλεγα 8α και έβαζα 5-7-9-11/8...ΤΥπάρχουν μετρονόμοι πολύ ειδικευμένοι.

 

Απ' τον υπολογιστή επίσης μπορείς να πάρεις αρκετές βοήθειες. Ψάξτο λίγο παραπάνω. Διαφορετικά, βάζεις 1/8 που σού είπε ο νικόλας και προχωράς... Καλή συνέχεια.

 

Υ.Γ. Καμία απορία δεν είναι ηλίθια. ;)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Akυρο! Τωρα ειδα πως θελει λεφτα! Ψαξε στο google για μετρονομο online free with time signature patterns η κατι τετοιο.

 

Βασικα μηπως εχεις κανενα guitar pro?? εκει εχει μετρονομο με τα ολα του νομιζω κ για περιεργα Patterns..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχω και guitar pro, δεν το χα σκεφτεί αυτο θα το ψάξω, πάντως κι εγώ κατέβασα πρώτα τον μετρονόμο, όταν είδα οτι έχει τα πάντα απο /8 χαρηκα μετα ειδα τo buy ειδα και το ποστ σου ,τεσπα ευχαριστω παντως και 1/8 καλα ειναι για αρχη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχω και guitar pro, δεν το χα σκεφτεί αυτο θα το ψάξω, πάντως κι εγώ κατέβασα πρώτα τον μετρονόμο, όταν είδα οτι έχει τα πάντα απο /8 χαρηκα μετα ειδα τo buy ειδα και το ποστ σου ,τεσπα ευχαριστω παντως και 1/8 καλα ειναι για αρχη  ;)

 

Guitar pro Κ καθαρισες! Δεν πιστευω να σε λεν κ σωκρατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν με λενε σωκρατη :)

 

Ok, γιατι οντως θα ηταν πολυ μικρος ο κοσμος!

 

Πιστευω παντως να καθαρισες με το θεμα μετρονομο. Βαλε το pc στα ηχεια/ακουστικα με Guitar pro κ εισαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα κοινό μετρονόμο στα 50 -80 euro είσαι οκ.έχει μέσα αρκετά μετρήματα για 7αρι,5αρι, 9αρι,11αρι έχει επιλογή π.χ για 7αρι  4+3 τονίζοντας στην αρχή του 4 και του 3 η τονίζοντας  στην αρχή ολόκληρου του μέτρου(1234567) στο (1) , για τα ενδιάμεσα δεν το έχω ψάξει...Πάντως κάνει καλή δουλειά.Σιγουρα έχει και στο pc αλλά δεν είναι πρακτικά βολικό,μεταφορά κλπ

 

http://www.rolandus.com/products/productdetails.php?ProductId=528&ParentId=70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου