Προς το περιεχόμενο

πιασιμο μπαγκετας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια δεν ξερω τι εχω παθει τωρα τελευταια.Οποτε παιζω μου φευγει πολλες φορες η μπαγκετα απο το χερι(ειδικα οταν κανω διαφορες εναλλαγες,γεμισματα κλπ)..Ειναι η καταρα του αρχαριου που λεμε ή κανω κατι λαθος εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πιθανότερο είναι να κάνεις κάτι λάθος μιας και είσαι αρχάριος...

Θα έλεγα να συμβουλευτείς τον δάσκαλό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κατά τη γνώμη μου δεν κάνεις τίποτα λάθος.Απλά κάποιες πολύ μικρές μυικές μάζες στα δάκτυλά σου που αρχίζουν να αναπτύσονται είναι φυσιολογικό να παρουσιάζουν φαινόμενα κόπωσης και δεν μπορούν να ακολουθήσουν σε ταχύτητα άλλες ομάδες που δεν έχουν τόσο εξειδικευμένη χρήση όπως αυτές του ώμου και των καμπτήρων άκρας χειρός.Όσο περνά ο καιρός και δυναμώνουν τόσο πιο σταθερός θα γίνεσαι

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου δεν κάνεις τίποτα λάθος.

 

Δε μας έδειξε κάποιο video με παίξιμο του για να έχουμε άποψη για την τεχνική του και την ορθότητα της.

Μπορεί να κάνει τα πάντα λάθος. Δεν το ξέρουμε.

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Κατά τη γνώμη μου δεν κάνεις τίποτα λάθος.Απλά κάποιες πολύ μικρές μυικές μάζες στα δάκτυλά σου που αρχίζουν να αναπτύσονται είναι φυσιολογικό να παρουσιάζουν φαινόμενα κόπωσης και δεν μπορούν να ακολουθήσουν σε ταχύτητα άλλες ομάδες που δεν έχουν τόσο εξειδικευμένη χρήση όπως αυτές του ώμου και των καμπτήρων άκρας χειρός.Όσο περνά ο καιρός και δυναμώνουν τόσο πιο σταθερός θα γίνεσαι

 

Πέρα απο την κινησιολογια των δαχτύλων...

Πρέπει να κρατάς χαλαρά την μπαγκέτα...

Ασχετα αν σου φεύγει η μπαγκέτα...

Το ότι σου φέυγει η μπαγκέτα, είναι καλό...

Σημαίνει πως χρησιμοποιείς επαναφορά, απλα τα χέρια σου δεν έχουν συνηθίσει καλα ακόμα να κοντρολάρουν την μπαγκέτα λόγω έλλειψης μυικής μνήμης...

Γενικα απο την εμπειρία μου μέχρι τώρα η ιδανική τεχνική είναι να κράτας την μπαγκέτα οριακα σε σημειο που όταν χτυπάς να να αποτρέπεις την μπαγκέτα ίσα ίσα ώστε να μην φύγει...

Μην ανυσηχείς σε όλους μας ανεξάρτητα εμπειρίας μας φεύγουν μπαγκέτες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο την κινησιολογια των δαχτύλων...

Πρέπει να κρατάς χαλαρά την μπαγκέτα...

 

σοβαρα? τοτε μαλλον αυτο κανω λαθος.Γιατι απο την ταση μου να κραταω την μπαγκετα στα χερια ωστε να μην φυγει την σφιγγω περισσοτερο.Μαλλον αυτο θα φταιει.(αλλα και γενικα πρεπει να αποκτησω και αλλη εμπειρια, ειμαι αρχαριος ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνώμη μου το λάθος που κάνεις είναι το οτι δέν έχεις δάσκαλο... Πώς περιμένεις να μάθεις ένα όργανο απο μόνος σου χωρίς να σου μάθει κάποιος?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα? τοτε μαλλον αυτο κανω λαθος.Γιατι απο την ταση μου να κραταω την μπαγκετα στα χερια ωστε να μην φυγει την σφιγγω περισσοτερο.Μαλλον αυτο θα φταιει.(αλλα και γενικα πρεπει να αποκτησω και αλλη εμπειρια, ειμαι αρχαριος ακομα)

 

Καλυτερα να σου φεύγει η μπακετα επειδη την κρατας χαλαρα, παρα να σου φέυγει επειδή την σφιγκεις πολύ...

Αμα μάθεις να την κρατας χαλαρα, σε σημειο που καποιος να μπορει να σου την αφαιρέσει άνετα βρίσκεσαι σε καλό δρόμο...

Πάρε ενα βιντεακι κατατοπιστικο, πιστεύω να σε βοηθήσει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνώμη μου το λάθος που κάνεις είναι το οτι δέν έχεις δάσκαλο... Πώς περιμένεις να μάθεις ένα όργανο απο μόνος σου χωρίς να σου μάθει κάποιος?  ???

 

Αυτο οσον αφορα τα ντραμς δεν ισχυει.δεν ειναι απαραιτητος ο δασκαλος απ'οτι παρατηρω και σε αλλους ντραμερ.το βλεπω και σε μενα που χωρις βοηθεια απο δασκαλο και τα λοιπα παιζω 3 χρονια και εχω μεγαλυτερη εξελιξη απο αλλους που πανε σε ωδεια κτλ.Απλα κατα την γνωμη μου αυτο που πρεπει να κανει καποιος ειναι να παρατηρει αλλους ντραμερ για τα βασικα-όπως πιασιμο μπαγκετας  ;D - αλλα και για τεχνικες συγκεκριμενες και επειτα το βασικο ειναι να εχει πολυρυθμια στο παιξιμο του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου