Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε ρε παιδιά αν υπάρχει τέτοιο εφέ..Εννοώ δηλαδή να στέλνει τα vocals μία στο L και μία στο R ακουστικό...Αν δεν έγινα σαφής, πείτε μου να σας το εξηγήσω καλύτερα τι εννοώ....Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέρετε ρε παιδιά αν υπάρχει τέτοιο εφέ..Εννοώ δηλαδή να στέλνει τα vocals μία στο L και μία στο R ακουστικό...Αν δεν έγινα σαφής, πείτε μου να σας το εξηγήσω καλύτερα τι εννοώ....Ευχαριστώ

αν εννοεις αυτο που εγραψες, αυτο το εφε ετσι οπως το λες ειναι το PAN..ειναι εφε στην μιξη μεσα απο την κονσολα.

Δεν ειναι ομως στροβιλισμος. Υπαρχει και αυτο το εφε ομως.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοεις αυτο που εγραψες, αυτο το εφε ετσι οπως το λες ειναι το PAN..ειναι εφε στην μιξη μεσα απο την κονσολα.

Δεν ειναι ομως στροβιλισμος. Υπαρχει και αυτο το εφε ομως.

Δεν εννοώ το pan...Εννοώ όπως ακούγεται ο ήχος να μην είναι στο κέντρο(0 pan), αλλά ούτε στο L ούτε στο R..Θέλω να πηγαίνει σαν ''κύμα'' από το αριστερό ακουστικό στο δεξί και αντίστροφα....Πως λέγεται αυτό το εφέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνουμε τον τραγουδιστή και τον περιστρέφουμε με σταθερή ταχύτητα γύρω απο τον άξονά του όπως γυρνάει ο γύρος στο σουβλατζίδικο!! Ετσι παίρνουμε το γνωστό rotation effect! Συγνώμη αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ :D  Συμπάθα με 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνουμε τον τραγουδιστή και τον περιστρέφουμε με σταθερή ταχύτητα γύρω απο τον άξονά του όπως γυρνάει ο γύρος στο σουβλατζίδικο!! Ετσι παίρνουμε το γνωστό rotation effect! Συγνώμη αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ :D  Συμπάθα με 8)

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνουμε τον τραγουδιστή και τον περιστρέφουμε με σταθερή ταχύτητα γύρω απο τον άξονά του όπως γυρνάει ο γύρος στο σουβλατζίδικο!! Ετσι παίρνουμε το γνωστό rotation effect! Συγνώμη αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ :D  Συμπάθα με 8)

αυτο γινεται και σε πιανο με ουρά πλεον. Μεσα απο σουβλα..και δεν κανω πλακα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοώ το pan...Εννοώ όπως ακούγεται ο ήχος να μην είναι στο κέντρο(0 pan), αλλά ούτε στο L ούτε στο R..Θέλω να πηγαίνει σαν ''κύμα'' από το αριστερό ακουστικό στο δεξί και αντίστροφα....Πως λέγεται αυτό το εφέ?

Πρώτα από όλα το θέλεις real time ή μετά στην επεξεργασία?

Για φωνή δεν ξέρω, αλλά για κιθάρα έχει κανα 2 το Guitar Rig που το κάνουν, θα ρίξω μία ματιά και θα σου πώ.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κύμα που λες με κάνει να σκέφτομαι Flanger σε συνδιασμό με panning(με automation) ή ping pong delay! Αλλιώς πάρε 2 μικρόφωνα και κούνησε τα μπροστά του κατα τη διαρκεια του recording ::)

 

Μήπως εννοείς το rotary effect?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου