Προς το περιεχόμενο

ηχογράφηση σε 192kh και 32b


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απο τι ειδα ηταν στο 512 θα το ανεβάσω

 

Οσο ανεβάζεις το buffer size ανεβαίνει και το latency

Παίζει ρόλο και ο υπολογιστής σου.

Απλά κάνε δοκιμές και μετά βάλτο πάλι στο 256-512

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα που έχεις και ο converter ειναι πολύ καλοί και κάνει πολύ καλό Recording στα 192kHz/24bit,εγώ την έχω δουλέψει στα 192kHz/24bit την lynx aes16 με converter Apogee Rosetta 192 και ειναι φανταστικά,αλλά και ο converter Lynx aurora 16 είναι πολύ καλός,το φύσημα είναι απο κάτι άλλο.Τώρα για το buffer size θα κάνεις recording σε χαμηλό buffer size και στο playback θα ανέβεις οσο να μην έχεις Κλίκ.Το πρόγραμμα που δουλέυεις (DAW)ειναι στα 192kHz?αν δουλέυεις με το Cubase δεν ειναι στα 192kHz αλλά στα 96 κΗz επεισεις οτι άλλο δουλέψεις plugins e.t.c πρέπει να δουλέυουν ολα στα 192κHz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε ακόμα τα καλώδεια που ενώνεις τα EXTERNAL SYNC μεταξύ LYNX Κάρτας και

Lynx aurora 16 να ειναι τα δικά του και να πηγαίνει το synk Οut τις κάρτας στο synk ΙΝ του Lynx aurora 16 και το SYNC Out to Lynx aurora 16 sto SYNC IN τις κάρτας. Επείσεις κοίταξε και μέσα στο setup τισ  Lynx κάρτας σου αν ειναι σωστά σεταρισμένη sto sync,& 192kHz.Πιστέυω οτι μπωρεί να ειναι αυτό το φύσημα στο οτι δεν κανουν μεταξύ τους οι LYNX σωστό SYNC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ και ότι θέλεις στείλε μου μήνυμα ή πάρε τηλέφωνο γιατί εγώ χρησιμοποιώ πολύ τα 192kHz,γιατί πλησιάζει πολύ τον αναλογικό ήχο και αφού εσύ έχεις την δυνατότητα να δουλεύεις στα 192kHz γιατί να μην το κάνεις,ύστερα γιαυτό πλήρωσες τόσα χρήματα για να αγοράσεις  κάρτα και Converter LYNX.Μόλις σετάρεις το συστημά σου τοτε θα γραφεις και θα μιξάρεις στα 192kHz σαν να δουλέυεις στα 44kHz,τόσο εύκολο θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ και ότι θέλεις στείλε μου μήνυμα ή πάρε τηλέφωνο γιατί εγώ χρησιμοποιώ πολύ τα 192kHz,γιατί πλησιάζει πολύ τον αναλογικό ήχο και αφού εσύ έχεις την δυνατότητα να δουλεύεις στα 192kHz γιατί να μην το κάνεις,ύστερα γιαυτό πλήρωσες τόσα χρήματα για να αγοράσεις  κάρτα και Converter LYNX.Μόλις σετάρεις το συστημά σου τοτε θα γραφεις και θα μιξάρεις στα 192kHz σαν να δουλέυεις στα 44kHz,τόσο εύκολο θα είναι.

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... τα 192kHz,γιατί πλησιάζει πολύ τον αναλογικό ήχο

 

Ουφ.

 

αφού εσύ έχεις την δυνατότητα να δουλεύεις στα 192kHz γιατί να μην το κάνεις

 

Γιατί δεν έχει νόημα να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου