Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αμεση αγορα ενισχυτη.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια βοηθεια .Εδω και 3 μηνες  κανω συνεχεια ευρευνα αγορας για ενισχυτη αλλα οποτε βρισκω καποιον και καταληγω εμφανιζεται ενας αλλος και με βαζει παλι σε δειληματα .Ο ηχος που θελω να προσεγγισω ειναι Metallica και Lamb of God αλλα ψαχνω για κατι που βγαζει και καλα καθαρα .Τωρα εχω καταληξει σε 4  στον Marshall AVT HX 150 Watt Tribute Head

στον Bugera 333XL Head
στον Engl Gigmaster 15 Head ο οποιος οσο εχω με προβληματιζει μονο το αν μπορει να φτασει το gain στο επιπεδο που θελω στο βιντεο ειναι το αντιστοιχο combo
και στον Blackstar HT-20 Studio Head αλλα  βρισκω βιντεο μονο combo αλλα εχω ακουσει οτι τον εχει φερει ο Τριμης .Τελος θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για κατι πεταλια της Blackstar που παρουσιασε προσφατα
. Επισης αμα εχετε να προτεινετε κατι μεχρι 700 ευρω προτεινετε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το βίντεο φίλε Αrgimet... ;)

Τα βασικά που χρησιμοποιεί είναι Mesa Boogie Mark IV' με καμπίνα Framus κ

mesa boogies 4X12 κ Framus

 

 

 

Lamb of God - Willie Sound Check

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει τον εξοπλισμο τους αλλα ειναι αρκετα δυσκολο να αντεξω οικονομικα γι' αυτο τον εχω βαλει στα πλανα μου ως επομενο ενισχυτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει τον εξοπλισμο τους αλλα ειναι αρκετα δυσκολο να αντεξω οικονομικα γι' αυτο τον εχω βαλει στα πλανα μου ως επομενο ενισχυτη.

 

 

Ναι γενικά αυτά τα συγκροτήματα παίζουν πάντα με "φτηνά" μηχανήματα(Diezel,Blackstar,Mesa κτλ) ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπα Bugera 333XL...Τον ειχα πηρα και τον 6260 πλεον....τσαμπα πραμα με πολυ καλη ποιοτητα για τα λεφτα που θα δωσεις..Τα παιζει ολα και συμφερει κι αν τον βαρεθεις τον δινεις στη στιγμη χωρις να χασεις μια περιουσια,ααα και μακρια απο Marshall αυτα τα απιστευτα AVT...πολυ μαπα το καρπουζι...

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπα Bugera 333XL...Τον ειχα πηρα και τον 6260 πλεον....τσαμπα πραμα με πολυ καλη ποιοτητα για τα λεφτα που θα δωσεις..Τα παιζει ολα και συμφερει κι αν τον βαρεθεις τον δινεις στη στιγμη χωρις να χασεις μια περιουσια,ααα και μακρια απο Marshall αυτα τα απιστευτα AVT...πολυ μαπα το καρπουζι...

 

Η επομενή μου επιλογή θα ήταν αυτή όπως λέει κ ο Spiros69 απο πάνω!

Ή άν δεν βιάζεσαι μάζεψε λεφτά κ πάρε τα "καλά" εργαλεία! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου παρ΄όλο που δεν ξέρω πολλά, και εγώ θα σου έλεγα μακριά απο avt...έχω την 50αρα εκδοση και είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο ήχος, τζάμπα λεφτά ;) δεν λέω φοβερούς ενισχυτές έχει η Marshall αλλά οι συγκεκριμένοι...ασ'τα να πάνε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bugera μ' αρεσει πολυ ο ηχος του και κατα τη γνωμη μου ειναι μια εταιρεια παρεξηγημενη με πολλους καλους ενισχυτες.Οσον αφορα το να μαζεψω λεφτα για να παρω αλλον κομματακι δυσκολο καθως παιζω ηδη 3,5 χρονια και ειμαι με τον ιδιο ενισχυτη που ξεκινησα και απ' οτι φαινεται θα φυγει συντομα γι' αυτο καταφευγω στις πιο φτηνες λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Argimet ειμαι και εγω στην ακριβως ιδια φαση μαζι σου!!!

Θελω και πολυ καλα καθαρα αλλα και τα συγκεκριμενα βρωμικα... εγω βεβαια φουσταρω και ψηλο blues ηχους αλλα μαλλον ζηταω πολλα...δεν ξερω...

Εχω ακουσει τον engl screamer 50 μα δεν με καλυψαν τα βρωμικα του...

Οπως επισης και τον marshall jcm 2000 dsl 50 εκει δεν μου αρεσαν τα καθαρα του καθως γενικα δεν με ικανοποιησε πληρως τιποτα...

Για bugera το σκευτομαι και εγω αλλα που θα ακουσουμε??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου