Προς το περιεχόμενο

Proco Rat 2-Τροποποιηση σε LM308N chip


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους :).Είμαι κάτοχος ενός Proco Rat 2(Made in China) distortion pedal εδώ και 6 μήνες.Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τον ήχο που βγάζει,αλλά καθώς έψαχνα σε διάφορα forum γενικές πληροφορίες για το συγκεκριμένο pedal διάβασα πως τα αμερικάνικα rat που απ'όσο ξέρω δεν κυκλοφορoύν πλέον,είναι πολύ ανώτερα σε ποιότητα ήχου από τα κινέζικα καθώς έχουν πάνω το LM308N chip.Υπάρχει η δυνατότητα να τροποποιήσω το συγκεκριμένο pedal που έχω βάζοντάς το συγκεκριμένο chip?? Και αν ναι,πως και που μπορώ να το κάνω αυτό.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μονταρισματάκι στον Jam και σύντομα θα έχεις ένα κορυφαίο Distortion(Και με Overdrive Mode) και,βασιζόμενος στο ότι σου αρέσει το κινέζικο, θα το λατρέψεις και δύσκολα θα αλλάξεις! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Omg!  ;D

He's the man who makes these !

http://www.jampedals.com/

Εάν είσαι από Αθήνα,τότε μπορείς να τον βρεις και πιο εύκολα...Αλλιώς θα του στείλεις το πετάλι σου και θα το πάρεις πίσω...όπως δεν το περίμενες!Γενικά είναι ένας άνθρωπος ευγενέστατος,συνεννοήσιμος και άμεσος!Τα πετάλια του "πουλάνε" πολύ(Για αυτό ρίξε και μια ματιά και σε αυτά)!Τώρα,όσων αφορά το mod θα σου βάλει το παλιό τσιπάκι των αμερικάνικων και έπειτα θα σου κάνει και τη μόντα ώστε να αλλάζεις από overdrive(που είναι πολύ χρήσιμο) σε distortion(το βασικό ήχο του πεταλιού)! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι από Αθήνα αλλά θα πάω προς το τέλος του μήνα οπότε θα το πάω ο ίδιος. :) Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες ήταν κατατοπιστικότατες  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι απαραίτητες πληροφορίες...

      Αθήνα:

 

ART Music,  Ακαδημίας 69, τηλ : 210-3821038

 

Εσωτερον Studio, Κολοκοτρώνη 29, Δάφνη, 210-9732814, www.studioesoteron.gr

 

Guitar Store, Σουλτάνη 4, τηλ : 210-3846200

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου