Προς το περιεχόμενο

Orange Crush 30 VS H & K Edition Blue 30R


vagx69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ σε θέλω κάστορα.....

 

Είμαι καιρό σε δίλημμα ποιόν από τους δύο να πάρω για το σπίτι. Τους έχω ακούσει, μου αρέσουν αλλα δεν μπορώ να αποφασίσω... Πείτε μου και σεις μία γνώμη :roll:

 

Κανείς;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είμαι στη φάση αναζήτησης ανάλογων χαρακτηριστικών και το Σάββατο τους κάνω μια δοκιμή. Ο Earendil τον έχει δοκιμάσει και έχει γράψει καλά λόγια για αυτόν, για δες εδώ: http://www.noiz.gr/postt3233.html&sid=15860236dce830ee5ce2c6e94987967b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα το ποστ του για τον Orange απλά επειδή είμαι ψιλοφαν των Η&Κ αναρωτιέμαι αν πρέπει να ακολουθήσω το πάθος ή αν θα πρέπει να στραφώ αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για τον Orange Crush 30 R;

 

Είναι πολύ καλός, αν λάβουμε υπόψη τον προσανατολισμό που έχει σαν μηχάνημα (καρά-vintage βρετανική μασχαλίλα :lol: ).

 

Ο Η & Κ μου φαίνεται "συγγενής" εμφανισιακά, αλλά δεν τον έχω παίξει, οπότε...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μιλαμε για τραντζιστορατους ενισχυτες για σπιτικη χρηση η επιλογη σου θα πρεπει να εχει ενα και μονο κριτηριο..την ΕΜΦΑΝΙΣΗ & στον συγκεκριμενο τομεα ο Orange τον παταει κατω τον H&k :lol:

 

Αλλωστε αν σε επισκεφθει καποια ..αιθερια υπαρξη σιγουρα θα ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ απο το υπεροχο πορτοκαλι ..μηχανημα που θα εχεις διπλα στο τραπεζακι του σαλονιου σου! :lol: (τον H&k ουτε που θα τον προσεξει..) και σιγουρα θα εκτιμησει ιδιαιτερα το καλο σου γουστο :!: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε Superfunk, οι χρήστες των "αλάμπωτων" δηλαδή βράζουμε όλοι στο ίδιο καζάνι;;;

 

:cry: :cry: :cry:

 

Δεν πρόσεξα σε κανέναν να προκληθεί ανήκεστος βλάβη από τα

τρανζίστορς... :lol:

 

Υ.Γ: Για την εμφάνιση δεν τίθεται θέμα...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Edition Blue νομίζω έχει λάμπα στον τελικό... εκεί που πρέπει δηλαδή (οι λάμπες στην προενίσχυση είναι καραμπινάτη απάτη...)

 

Οπότε έχει ένα σημείο υπεροχής.

 

¶λλο ένα είναι το ενσωματωμένο red box (attenuator χρήσιμο σε ηχογραφήσεις).

 

Για Orange μόνο βινταζιές και φουλ λάμπα! :wink:

 

(superfunk, δεν έχουν μόνο οι orange ωραία χρώματα, δες και τις επιλογές τις Rivera :wink: )

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράδοξο είναι πως στην δικιά μου αρέσει περισσότερο ο Η&Κ που έχει και το μπλε νεον.... Το πορτοκαλι της κάθεται πολυ λούλικο 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου