Προς το περιεχόμενο

Fender Stratacoustic


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!

Εχει κανεις εμπειρια απο τη συγκεκριμενη ηλεκτρακουστικη? :roll:

http://www.thomann.de/thoiw2_fender_stratacoustic_blk_prodinfo.html

 

Εχει να προτεινει καποιος κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη?(γυρω στα 300 ευρω) :roll: :roll:

 

Η κιθαρα θα παιζει κατα βαση συνδεδεμενη με συστημα PA οποτε δεν με ενδιαφερει να εχει και τοσο καλη ποιοτητα σαν ''σκετη'' ακουστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω δει και πιστεύω ότι είναι πολύ καλή αν το όλο κόνσεπτ σε ελκύει. Ακουστικά λίγο αδύναμη, στον ενισχυτή όμως πιστεύω ότι αποδίδει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει με την τελεακούστικ την αντίστοιχη τέλε πριν 2 χρόνια (και την οποία αγόρασα για την κοπέλα μου τόοοοοτε) Για τα χρήματά της το "κινεζάκι" καλό ήταν μειονέκτημα το πολύ "σκληρό" σε αίσθηση πάντα μπράτσο στο παίξιμο. Η κιθάρα φυσικά ήθελε "τρελό " σεταπ να έρθει στα "ίσια της" αλλά το αποτέλεσμα σε δικαίωνε για τα χρηματά της έδωσα 320 ευρώ, τιμή πολύ κοντά στις τιμές εξωτερικού. Ακουστικά δεν ενθουσίαζε ιδιαίτερα αλλά σε ακουστικό ενισχυτή είχε πολύ καλύτερη συμπεριφορά, χωρίς ανεπυθήμητα "τριξίματα". Η στρατακούστικ που λες είναι σχεδόν ίδια περίπτωση με αυτήν που γράφω εδώ, οπότε οι διαφορές μεταξύ τους ενδεχομένως πολύ ελάχιστες

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάποτε την telecoustic.

Πολύ καλές ακουστικές για χρήση με ενισχυτή.

Unpluged έτσι και έτσι, πολύ μουντός ήχος. Εκτός απο το καπάκι, το υπόλοιπο σώμα είναι με fiberglass. :o

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το ότι Stratacoustic & Telecoustic μου φαίνονται οικτρά άσχημες, θυμήθηκα ότι παλιότερα είχα παίξει με μία Jack & Danny (ά ρε Musicstore) που στα λεφτά της παίρνει κεφάλια. Για την ακρίβεια αρνιόμουν να πιστέψω την τιμή της. Ιδού το link:

 

http://www.musicstore.de/en/Guitars/3_45_GWEST_77_GIT0004515-001/0/0/0/detail/musicstore.html

 

Υπόψιν ότι ήταν πολύ αξιοπρεπής ο unplugged ήχος της, παρόλο που δεν συμπαθώ ηχητικά την "Ovation"-σχολή (είμαι παιδί των Jumbo 8) )...

 

Καλαίσθητη, "εύκολη", πάνθηνη για αυτό που προσφέρει.

 

Απλά μια γνώμη ακόμα για ένα "no-name" προϊόν που έτυχε να δοκιμάσω... :wink: [/url]

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου