Προς το περιεχόμενο

Larry Mullen Jr - U2 drummer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η γνωμη σας για τον Larry?

Αυτο που μου αρεσει ειναι που χρησιμοποιει πολυ floor toms και χρησιμοποει πολυ to snare  στο basic groove και το βασικοτερο οτι δε μιλαει πολυ σε συνεντευξεις.Δε ξερω απλα τον εχω συμπαθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικος ντραμμερ,ΣΤΥΛΙΣΤΑΣ (σπανιοτατο φαινομενο στις μερες μας) και βεβαια ο μοναδικος ντραμμερ που θα μπορουσε να παζει με τους U2.

 

Αυτο που μου αρεσει ειναι που χρησιμοποιει πολυ floor toms και χρησιμοποει πολυ to snare  στο basic groove

 

ξεκινησε απο drum corps και εχει διατηρησει πολλα απο αυτα τα στοιχεια στο παιξιμο του

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινησε απο drum corps και εχει διατηρησει πολλα απο αυτα τα στοιχεια στο παιξιμο του

Μιας και το φερε η κουβεντα:

 

 

Φαινεται σε ολες τα Live του οτι πραγματικα ειναι 200% εκει,συγκεντρωμενος,αφωσιομενος σαν να ειναι η πρωτη του φορα,xωρις να του ξεφευγει το παραμικρο αλλα ταυτοχρονα εχει και μια σιγουρια απιστευτη.Eiναι καθε φορα σαν να λεει εγω εδω ειμαι ο ντραμερ δε κανω τπτ αλλο απλα ειμαι ο ντραμερ.

Βρηκα και ενα αποσπασμα απο μια συνεντευξη του απο τις ελαχιστες:

 

"People say, "Why don't you do interviews? What do you think about this? What do you think about that?" My job in the band is to play drums, to get up on stage and hold the band together. That's what I do. At the end of the day that's all that's important. Everything else is irrelevant.

Larry Mullen Jr."

 

1000 likes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ταυτοχρονα εχει και μια σιγουρια απιστευτη.

 

ενταξει, οταν παιζεις στο μεγαλυτερο συγκροτημα του πλανητη...η σιγουρια ερχεται απο μονη της...(υστερα απο.... 23.000 ζωντανες εμφανησεις.... ;D),ντραμμερ σαν τον Λαρρυ ειναι το ΟΝΕΙΡΟ καθε ποπ/ροκ συνθετη... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να πω με σιγουρια οτι αν με ρωτησουν στα 27 μου αισίως τι θες να γινεις οταν μεγαλωσεις(όταν ή άμα ? ::)) ή τι ονειρευεσαι εχω την απάντηση ετοιμη:Lurry Mullen και να μπορώ να είμαι σε ενα αντίστοιχο live έστω 1 φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το φερε η κουβεντα:

 

 

Φαινεται σε ολες τα Live του οτι πραγματικα ειναι 200% εκει,συγκεντρωμενος,αφωσιομενος σαν να ειναι η πρωτη του φορα,xωρις να του ξεφευγει το παραμικρο αλλα ταυτοχρονα εχει και μια σιγουρια απιστευτη.Eiναι καθε φορα σαν να λεει εγω εδω ειμαι ο ντραμερ δε κανω τπτ αλλο απλα ειμαι ο ντραμερ.

Βρηκα και ενα αποσπασμα απο μια συνεντευξη του απο τις ελαχιστες:

 

"People say, "Why don't you do interviews? What do you think about this? What do you think about that?" My job in the band is to play drums, to get up on stage and hold the band together. That's what I do. At the end of the day that's all that's important. Everything else is irrelevant.

Larry Mullen Jr."

 

1000 likes!

 

Στο angel of harlem σε αυτη τη συναυλια σα να ξεχαστηκε ομως ;D ;D

[flash=200,200]

στο 0:53

 

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο angel of harlem σε αυτη τη συναυλια σα να ξεχαστηκε ομως ;D ;D

[flash=200,200]

στο 0:53

 

Ενταξει παιδια ειμαστε και ξεχνιομαστε καμια φορα

(ps:πρεπει να κανες πολυ γιουτιουμπινγ για να το βρεις  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια ειμαστε και ξεχνιομαστε καμια φορα

(ps:πρεπει να κανες πολυ γιουτιουμπινγ για να το βρεις  :P)

 

καλα πλακιτσα ηταν!!!

αυτη τη συναυλια την εχω ξεκοκκαλισει και μου ειχε μεινει στο μυαλο γιατι στη θεση του θα εξφενδονιζα την μπαγκετα στο Νταλαρα!!

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πλακιτσα ηταν!!!

αυτη τη συναυλια την εχω ξεκοκκαλισει και μου ειχε μεινει στο μυαλο γιατι στη θεση του θα εξφενδονιζα την μπαγκετα στο Νταλαρα!!

Όντως ειναι πολυ καυστικος οταν αρχιζει να του μετραει 1,2,3.Σκυλι ομως δε καταλαβαινει τπτ!το κακο ομως αρχισε απο τη δημιουργια του γκρουπ.Ο Lurry εβαλε αγγελια στο σχολειο οτι ψαχνει κιθαριστα και τραγουδιστη για γκρουπ,αρχισαν τις προβες στη κουζινα του και για 10 λεπτα το γκρουπ λεγοταν The Larry Mullen Band αλλα του βαλε χερι o bono.Χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου