Προς το περιεχόμενο

διλλημα σε επιλογη μπασου!!!HELP


jimakos27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδες.θελω την γνωμη σας για την επικειμενη αγορα που θα κανω!!!!!!ειμαι αναμεσα στο FENDER SQUIER VINT. MOD. JAZZ NT kai sto FENDER MEX CLASSIC JAZZ(sorry αλλα δεν ξερω πως μπαινουν τα links!!!!).εχω δοκιμασει το δευτερο στον στολλα και μου αρεσε!!!!!!το θεμα ειναι το εξης λοιπον...........εχω την εντυπωση οτι το squier σε σχεση με το κοστος αγορας και την αποδοση του πρεπει να ειναι ισαξιο με το μεξικανικο. η διαφορα στο οικονομικο ειναι σεβαστη(ειναι και δυσκολες οι εποχες!!!!!).το squier κοστιζει κατι λιγοτερο απο τα μισα του fender!!!εχω ακουσει καλα λογια και θελω να μου πει καποιοσ την γνωμη του...

 

επισης δεν ειναι διαθεσιμο πουθενα για να το δοκιμασω!!!!

 

......παιζω σε μια μπαντα και παιζουμε κλασσικο ροκ(zepellin,purple,sabbath κ.τ.λ.......ο θεος να βαλει το χερι του για το αποτελεσμα!!!).δεν θελω να παρω Ρ-bass αν και μαλλον αυτο μπορει να ειναι πιο σωστο.

 

anyway βοηθεια παιδια!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχουν και τα Squier Dlx και τα Squier Classic Vibe.

Τα έχεις αποκλείσει;

Προσωπικά (αν και ξέρω πολλοί διαφωνούν) αν και τελείως επουσιώδες, μου τη ψιλοσπάνε τα block inlays.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ κάτοχος Μεξικάνικου, θα σου σύστηνα άνετα το vintage modified. (Δεν το έχει ο Καγμάκης καθόλου; )

 

Για σιγουριά εννοείς αυτό το Μεξικάνικο

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0146202302

έτσι;

 

Πάρε κ το λινκ του squier

http://www.squierguitars.com/products/search.php?partno=0326702521

 

Ως προς το αν είναι πιο σωστό ή λάθος το p bass, μη μασάς, μια χαρά θα σαι με το jazz αφού αυτό σ αρέσει.

 

Για αγορά δες και στα μεταχειρισμένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να παρω Ρ-bass αν και μαλλον αυτο μπορει να ειναι πιο σωστο.

 

από περιέργεια, γιατί όχι P-bass? Εαν θες να ακούσεις κάποιο που (εκτος ότι θα σου κάνει απόλυτα γι'αυτό που θες να παίξεις) μπορεί και να σε κάνει να αλλάξεις γνώμη, άκου τo Squier Vintage Modified P-bass.

Για τα υπόλοιπα δεν έχω άποψη, καθότι δεν τα έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακούς κανένα.

Jazz σ΄αρέσει, jazz θα πάρεις.

 

Κάποιος πρέπει να τα πάρει και αυτά ........... (σε πειράζω Εύη)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πρέπει να τα πάρει και αυτά ........... (σε πειράζω Εύη)

 

Εννοείται. Μάλιστα κάνω φιλανθρωπικό έργο. Ότι jazz bass έχετε για πέταμα, τα δίνετε σ εμένα. Ειδικά και κάτι παλιατζούρες μπορώ να σας απαλλάξω ;D

 

Παρεμπιπτόντως το vintage mod το έχει και ο Αλέξανδρος. Αν το δει το θέμα μπορεί κ να σε βολέψει να το δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Classic λεει το παιδι κι οχι το standard. Εγω θα πηγαινα με κλειστα ματια στο Classic αφου υπαρχουν τα χρηματα και στο μελλον το μονο που θα εκανα (ισως) ειναι να αλλαξω μαγνητες και θα εχεις μπασσακλα!

Δεν λεω, καλο το/τα Squier, αλλα προσωπικη γνωμη καμμια σχεση με Fender - αλλη κλαση (ακομα κ τα standard).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω....

Το ένα είναι διπλάσια τιμή από το άλλο.

Ασε που υπάρχει classic 70 αλλά και 60.

 

Για μεταξύ τους, αν δε σε νοιάζει τίποτα άλλο, Fender 60 Classic.

To μαύρο.

Abluesτατα ... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokastas.....

 

το εχω δοκιμασει το classic vibe και μπορω να πω οτι μου αρεσε και αυτο....υποθετω ομως οτι εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το vintage.αν ισχυει αυτο προτιμω το δευτερο λογω εμφανισης(παιζει και αυτη τον ρολο της!!!).τα dlx δεν τα ξερω.και αυτο ειναι ωραιο παντως Vintage Modified Jazz Bass® ‘77

 

Evilnye......

οντως αυτα ειναι τα μπασσακια!!!!!ο καγμακης που ειναι???μαλλον πρεπει να τον επισκεφτω!!!

 

Νdnikola.......

 

επειδη εχω ενα ibanez(λεπτο μπρατσο γαρ!!) δεν ξερω αν θα με βολευε ενα p-bass.δεν ειμαι αντιθετος αλλα θα προτημουσα ενα jazz!!!!!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου