Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με εξοπλισμό (τύμπανα - πιατίνια)


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτο ήρθε το 18" AZCO και από ήχο με εντυπωσίασε.

Βαρύ πιατίνι με πολύ sustain.

Είχα κι έναν καυγά στο Ταχυδρομείο διότι ο υπάλληλος κρατούσε και το 20" Zildzian αλλά έπρεπε λέει να γράψει την ειδοποίηση (αυτή να μου έρθει) και μετά να πάω να το παραλάβω !!!! έκανε 4 - μέρες να έρθει από Chicago να μην κάνει ο Υπάλληλος άλλες 3+2 το ΣΚ να μου το παραδώσει ???

 

Αθάνατη ελληνική γραφειοκρατεία...θα τους γλιτωνες από τον κόπο και αυτοί εκει το χαβά τους...δε μας λες, από δασμους κτλ τί πλήρωσες?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τίποτα διότι κόστισαν (με τα Ταχυδρομικά κάτω από 100 Ε το καθένα........

Τον μ@κ@κ@ τον Ταχυδρομικό θα τον πατσίσω κι εγώ.... δεν θα έρθει Τράπεζα να ζητήσει κέρματα ή οτιδήποτε άλλο, αυτός ή ο Δ/ντής του?? (θα τον εξυπηρετήσω όπως κι αυτός -μετά από 3-4 μέρες).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σήμερα ήρθε η ειδοποίηση για το Zildzian !!!

Τι βλάκας Θεέ μου για ένα λεπτό σημασίας που δεν μου έδωσε με πήγε 5 μέρες πίσω και αυτοί έγραφαν έστελναν κλπ κλπ!!!

 

Τώρα ο giannakh τα είπε όπως είναι....

Zildzian Rock Ride με τρυπούλες για Jazz Ride από τις πρώτες σειρές σε πολύ καλή κατάσταση.

Σαπουνάδα και νερό απλά για μικροβιακό καθαρισμό....

Και τα 2 Ride παίζουν υπέροχα, απλά περιμένω να δώ πιό θα ταιριάξει με τα υπόλοιπα (περιμένω τα Sabian & ένα crash 10" Zildzian), αν και μάλλον όλα θα τα βάλω.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 18" σε σχέση με το 20" είναι στο μισό βάρος, από ήχο σκίζουν και τα δύο, έχουν έναν τόνο ακριβώς διαφορά το ένα με το άλλο.

Όπως είπε ο SF παίζει άνετα Crash-Ride το ΑΖCO, παρ΄όλα αυτά περιμένω και το Custom Crash Zildzian που αγόρασα....

Τώρα που στέλνω την παραγγελιά για τις βάσεις στον Θωμά βλέπω ότι μου λείπουν 25 euro σε ψώνια για να γλυτώσω τα ταχυδρομικά....

Τι δέρματα για ταμπούρο ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δέρματα για ταμπούρο ?

 

Αν το ταμπουρο ειναι καλο και ο ντραμμερ βαραει φυσιολογικα τοτε φυσικα τιποτα δεν ξεπερναει τον βασιλια (Remo Coated Ambassador)

 

Αν το ταμπουρο ειναι καλο και ο ντραμμερ βαραει πολυ τοτε φυσικα τιποτα δεν ξεπερναει το Remo Coated Emperor (αυτο χρησιμοποιω εγω συνηθως για προβες και live)

 

Aν το ταμπουρο ειναι μαπεϊσον βαλε εκει ενα coated CS να το μαζεψεις λιγακι..... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ταμπουρο ειναι καλο και ο ντραμμερ βαραει φυσιολογικα τοτε φυσικα τιποτα δεν ξεπερναει τον βασιλια (Remo Coated Ambassador)

 

Αν το ταμπουρο ειναι καλο και ο ντραμμερ βαραει πολυ τοτε φυσικα τιποτα δεν ξεπερναει το Remo Coated Emperor (αυτο χρησιμοποιω εγω συνηθως για προβες και live)

 

Aν το ταμπουρο ειναι μαπεϊσον βαλε εκει ενα coated CS να το μαζεψεις λιγακι..... ;D  

 

Εδω μου δημιουργειται μια απορια. Απο τη μικρη μου εμπειρία νομιζω οτι ειναι λιγο αναποδα οτι αφορα το coated emperor και το CS. Δηλαδη οτι το CS ειναι πιο ελευθερο και ανοιχτο απο το emperor. Για σχολιαστε οι ντραμερ και περισσοτερο ο SF.....

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το  emperor ειναι double ply & βαρυτερο δερμα στα αυτια μου ειναι πιο "ανοιχτο" απο οποιοδηποτε cs (οπως αλλωστε ειναι και πιο ανοιχτο το emperror απο το cs black dot στα τομ & στην κασα),γενικα αν και δεν εχει την ποιοτητα του coated ambassador ειναι η καλυτερη λυση για καποιον που θελει αυτον τον ηχο αλλα....ζντουμπα γερα οπως εγω.... ;D  ,παντως για ηχογραφηση ειναι αμαρτια ΙΜΗΟ να χρησιμοποιεις οτιδηποτε αλλο απο coated ambassador στο ταμπουρο,αν εχεις βεβαια καλο ταμπουρο   ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τούμπανο είναι ψιλομαπέ, ο ντράμμερ βαριέται να βαρέσει αλλά η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη απ' ότι είδα.

Μάλλον το Emperor θα κάνει...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ντράμμερ βαριέται

 

πετα τον και παρε αλλον,ντραμμερ που "βαριεται" ανηκει στην παρακατω κατηγορια

 

 

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου