Προς το περιεχόμενο

Quiz για δυνατούς λύτες (ίσως και όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) τα χρήματα που έχω στην άκρη άρχισαν να ξαναμαζεύονται μετά το soldano και των συναφών

2) δεν είμαι και πολύ υπέρ της αποταμίευσης

3) Μου λείπει η all time classic stratocaster

4) SF:Δεν θέλω ν ακούσω κουβέντα περί telecaster (προέχει η strat)

:lol:

Λόγω όλων των παραπάνω, σκέφτομαι μήπως και χτυπήσω καμία (πιθανή αγορά μέσα στο καλοκαίρι).

Τώρα τι ακριβώς θέλω:

Το κλασσικό s-s-s (δεν θέλω διπλό για bridge)

Κλασσικό τρέμολο (όχι floyd)

Τον κλασσικό ήχο strat

Μουσική που θα παίζει η strat: rock-blues (θα φτάνει σε ημιγκαζωμένους ήχους και θα σταματάει εκεί)

Μέχρι 2000 ευρώ

Καινούρια ή μεταχειρισμένη (mint condition) δεν με νοιάζει

Περιμένω οδηγίες για το που να προσανατολιστώ

Δεν είμαι κολλημένος με Fender (δεκτές και προτάσεις του στυλ G&L, Blade κτλ, αρκεί ο ήχος να είναι αυτός που όλοι έχουμε στο μυαλό μας σαν κλασσικός ήχος stratocaster)

Περιμένω απαντήσεις σας :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δωσε 500 ευρω και παρε μια rockinger (ειναι οτι καλυτερο μεσα στα χρηματα που θες να δωσεις και εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ που μια καλη vintage strat ΠΡΕΠΕΙ να εχει δηλ. steel block,alnico pickups,vintage hardware & φανταστικα ξυλα & χρωματα) αλλοιως αν θες να δωσεις 2000 ευρω για ενα bolt on οργανο σε συμβουλευω να αγορασεις απο Αμερικη www.gbase.com καποια vintage strat κοντα στα λεφτα σου (για να μπορεις να την πουλησεις σε 2πλασια τιμη σε 2-3 χρονια..) νομιζω οτι με $2400-$3000 μπορεις να αγορασεις ακομα καποιες early 70's strats. :wink:

 

αλλοιως παρε την Rockinger & με τα 1500 ευρω παρε το κοριτσι & καντε ενα ωραιο ταξιδακι στην Ευρωπη να ξελαμπικαρει & το μυαλουδακι σας :wink: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άλλη Ευρώπη, φτάνει πια. Με τη δουλειά ταξιδέυω συχνά και συχνά επίσης επωφελείται και η μικρή. ¶σε που κάθε φορά βγαίνουμε εκτός προυπολογισμού εξ αιτίας της!!Αντί να χτυπάω εγώ καμιά PRS, χτυπάει η αφεντιά της παντελονάκια και ρουχαλάκια...

Thanx for the link!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενε κ τις καονουριες τις suhr...οπου να'ναι ερχονται...

θα κοστιζουν λιγο παρα κατω απο τις 2000

θα ειναι μια κανονικοτατη suhr χωρις custom επιλογες..

νομιζω oti θα σου ταιριαξει κουτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα να πας απο του Κουρμπη και να δοκιμασεις τις suhr.

Επισης μπες στο musicstore.de και δες τι fender εχει,καθε τοσο εχει καλες προσφορες.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιξεις για λιγες ωρες με μια suhr Ολες οι αλλες κιθαρες μετα θα σου φαινονται απο πολλες αποψεις ενα ή και περισσοτερο επιπεδα κατω... 8) :wink:

υ.γ.αν παξεις μονο για 2-3 λεπτα ισως και να μην παρεις χαμπαρι και πολλα...αλλα αν καταλαβεις τι παιζει...την γ%*ησες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε 500 ευρω και παρε μια rockinger (ειναι οτι καλυτερο μεσα στα χρηματα που θες να δωσεις και εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ που μια καλη vintage strat ΠΡΕΠΕΙ να εχει δηλ. steel block' date='alnico pickups,vintage hardware & φανταστικα ξυλα & χρωματα) αλλοιως αν θες να δωσεις 2000 ευρω για ενα bolt on οργανο σε συμβουλευω να αγορασεις απο Αμερικη www.gbase.com καποια vintage strat κοντα στα λεφτα σου (για να μπορεις να την πουλησεις σε 2πλασια τιμη σε 2-3 χρονια..) νομιζω οτι με $2400-$3000 μπορεις να αγορασεις ακομα καποιες early 70's strats. :wink:

 

αλλοιως παρε την Rockinger & με τα 1500 ευρω παρε το κοριτσι & καντε ενα ωραιο ταξιδακι στην Ευρωπη να ξελαμπικαρει & το μυαλουδακι σας :wink: :lol:[/quote']

+1.000.0003 :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιξεις για λιγες ωρες με μια suhr Ολες οι αλλες κιθαρες μετα θα σου φαινονται απο πολλες αποψεις ενα ή και περισσοτερο επιπεδα κατω... 8) :wink:

υ.γ.αν παξεις μονο για 2-3 λεπτα ισως και να μην παρεις χαμπαρι και πολλα...αλλα αν καταλαβεις τι παιζει...την γ%*ησες :lol:

 

Τάκη τι κιθάρα έχεις αλήθεια;;; :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άλλη Ευρώπη' date=' φτάνει πια. Με τη δουλειά ταξιδέυω συχνά και συχνά επίσης επωφελείται και η μικρή. ¶σε που κάθε φορά βγαίνουμε εκτός προυπολογισμού εξ αιτίας της!!Αντί να χτυπάω εγώ καμιά PRS, χτυπάει η αφεντιά της παντελονάκια και ρουχαλάκια...

Thanx for the link![/quote']

 

Ε τότε κράτα τα λεφτά για να καλήψεις τις επόμενες σπατάλες της :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου