Προς το περιεχόμενο

''Wounded horse''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σταύρο, Πρέπει να δηλώσεις το IBAN ενός Τραπεζικού σου λογαριασμού στο paypal, και μετά να μπορείς να κάνεις ανάληψη του ποσού(πλέον γίνεται και στην Ελλάδα). Προσοχή, αν θυμάμαι καλά, σε ανάληψη μέχρι 100,00 € (εκταμίευση από το paypal) η τράπεζα κρατάει προμήθεια 1,00 € .Σε μεγαλύτερα ποσά δεν υπάρχει προμήθεια. Πάντως  αν δεν θες να τα πάρεις σε κασέρι (cash) -σε ευρώπουλα μπορείς το ποσό να το έχεις πιστωμένο (στο paypal), για να το χρησιμοποιείς σε δικές σου online αγορές.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ Λακη!

Αυτος που θελει να καταθεσει ποσο πρεπει να παει στην τραπεζα να στηνεται στην ουρα?

Η μεσω της καρτας του κανει transfer στον υποτιθεμενο paypal λογαριασμο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σταύρο,  για να σε πληρώσει κάποιος με paypal δεν πάει σε καμία τράπεζα, το κάνει από το σπίτι του online με λίγα κλικ στο mouse του. Το πολύ -πολύ να τρέξεις εσύ σε τράπεζα για να κάνεις την ανάληψη , αν δεν έχεις e-banking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι ακριβώς με transfer από την κάρτα του στον paypal λογαριασμό σου δηλαδή έχοντας το e-mail σου πού έχεις δηλώσει στο paypal. Sorry δεν ήμουν αρκετά σαφής στο προηγούμενο. :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

..άπλά προϋποθέτει ότι και ο πληρωτής έχει paypal account. Θα κατηγορηθώ για απόπειρα «ανεβάσματος» της κατάστασής μου με πολλαπλές άσκοπες δημοσιεύσεις ...... αλλά δεν το κάνω επίτηδες...μου έρχονται ένα- ένα και ήταν μια δύσκολη ημέρα!!  ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σ ευχαριστω πολυ!

Μου φαινεται παντως λιγο μανουρα και τροπος πληρωμης μονο για τους εχοντες παιπαλ.

Πρεπει ν αναζητησω εναν ευκολο τροπο για τον οποιον ενδιαφερομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κλείνω και δεν ξαναμιλάω σήμερα  λέγοντας ότι είναι  ό,τι πιο απλό και ασφαλές (για money transfer). Δεν είναι καμία “μανούρα”  να κάνει κάποιος ένα paypal λογαριασμό, θέλει απλά ένα e-mail μια φυσική διεύθυνση και λίγα mouse κλικς, όπως είπα πριν και είναι επίσης εξαιρετικά ασφαλές διότι δεν δίνεις την κάρτα σου σε κάποιον τρίτο - αφερέγγυο, αλλά στο paypal , το οποίο λειτουργεί ως μεσάζοντας- καταπιστευματοδόχος. Μην το σκέφτεσαι καθόλου, είναι εξαιρετικά εύκολο, και θα το χρησιμοποιήσεις και για εσένα , για μελλοντικές internet-ικές σου αγορές. Δεν κάνει τίποτες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι εξαιρετικά εύκολο, Σταύρο. Και το να κάνεις για να λαμβάνεις, αλλά και το να δώσεις. Μάλιστα ΔΕ χρειάζεται να έχεις λογαριασμό στο paypal για να μπορέσεις να πληρώσεις μπορείς να το κάνεις και με πιστωτική κάρτα. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι πιο εύκολο!

 

Τώρα το τι 'μαγαζί' θα έχεις, ή πως θα το κάνεις, δεν είμαι και σίγουρος, αλλά πάντως (για παράδειγμα) όταν ζήτησα από τον Σπύρο (Spyroch) για τα κομμάτια του μου έδωσε απλά το e-mail που χρησιμοποιεί στο paypal και απλά το έστειλα τα χρήματα που ήθελα. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει και άλλη επιλογή (πχ bandcamp, νομίζω), αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω αυτή τη στιγμή.

 

Πάντως δώσε την ευκαιρία, τουλάχιστον να καλύψεις τα έξοδά σου και την χαρά σε αυτούς που θέλουν να σε ευχαριστήσουν με όποιον τρόπο νομίζουν αυτοί! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ Νικολα!

Οντως ειναι ισως ο πιο ευκολος τροπος αν εξαιρεσεις το ''μαγαζι'' οπως ειπες.. ;D

Απ την αλλη,ως συνειδητα απαρνησας καθε ειδους τραπεζικη καρτα με ξενιζει λιγο το ολο σκηνικο αλλα μαλλον πρεπει να το κανω...

Εδω για παραγγελιες απ το εξωτερικο παω και κανω καταθεση πληρωνοντας προμηθεια και περιμενοντας στην ουρα... ::)

Τεσπα,το πολυ πολυ να βαλω ενα ποσο και να το κανω αντικαταβολη ΕΛΤΑ(αντε γραφε εντυπα για μερικα ευρω...)

 

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ!!! ;D

για ημιαπασχοληση το πρωι - πληρες ωραριο το βραδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου