Προς το περιεχόμενο

''Επαναστατες εμπριμε''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην ανεβαζω μονο δικα μου.

Τον Αυγουστο ηρθε και εγραψε στο στουντιο μου 2 τραγουδια(εχω τη δυνατοτητα να γραφω τυμπανα)ενα τοπικο γκρουπ απο νεα παιδια(16-17 χρονων).

Η ηχογραφηση τυμπανων-μπασου-1ης κιθαρας εγινε λαιβ και πανω πατησε η δευτερη ρυθμικη και η φωνη.

H ηχογραφηση και μιξη εγιναν μεσα σε 4 ωρες.

Το παραθετω γιατι αυτα τα παιδια παιζουν με τη ψυχη τους πανκ-ροκ σε αντιξοοες επαρχιακες συνθηκες...

Το κομματι γραφτηκε ως ντεμο για το schoolwave...

Τους ευχομαι απ τη καρδια μου καλη επιτυχια!

Γνωμες ευπροσδεκτες επι παντος επιστητου...

EΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ_ΕΜΠΡΙΜΕ__ΔΚ.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε τους μάγκες! Δεν θα τους έλεγα όμως punk ( το punk το έχω συνδέσει με Βρετανική Σκηνή)   , εμένα μου θύμισαν Offspring ή κάτι τέτοιο, εν πάσει περιπτώσει Αμερικάνικο ήχο .

Διαφωνώ μόνο στον Ελληνικό Στίχο , δεν ξέρω όμως αν ήταν προϋπόθεση  στο shcoolwave. Επίσης διαφωνώ με το schoolwave και με κάθε festival εν γένει  8). Αλλά πάλι εγώ  είμαι γεροπαράξενος ;D ;D ;D. Ανέκαθεν ήμουν κατά των συλλογικών προσπαθειών-παρουσιάσεων στη μουσική (γι αυτό είμαι κατά των festival) και , καλώς ή κακώς, ήμουν της αισθητικής, όπως αυτή αποτυπώνεται στην εισαγωγή της αρχής της ταινίας των Coen «Blood Simple» 1984.

 

..και εξηγούμαι:

«The world is full of complainers. But the fact is, nothing comes with a guarantee. I don't care if you're the Pope of Rome, President of the United States, or even Man of the Year--something can always go wrong. And go ahead, complain, tell your problems to your neighbor, ask for help--watch him fly. Now in Russia, they got it mapped out so that everyone pulls for everyone else-- that's the theory, anyway. But what I know about is Texas...And down here... you're on your own.»   8) 8)  

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ YOUNG GUNS

ΑΝΤΕ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ DESMOND CHILD ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ  ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον μου αρκει η DELUXE που ειναι καθ οδον..

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΕΡΧΕΤΑΙ!!!!!!!!!!

 

Βεβαια και μια destiny...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λα καριοκα?

 

αχαχαχχααχαχ!

 

Το ξεσκισαμε παλι..

Ο λογιερ που ειναι?

Να ριξει κανα βιντεο με συνταγη για γιαπρακια... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου