Προς το περιεχόμενο

Dm Jam


dvat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέθαψα το backing track μετά από καιρό και μου άρεσε... Με την stratocaster ανα χείρας ξεκίνησα να γράφω ιδεούλες.. Τελικά οδηγήθηκε η ιστορία σε κάτι τέτοιο. Σας άρεσε? Για πείτε καμιά γνώμη.. ;)

Dm_jam.mp3

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σαφέστατη τοποθέτηση yannis37 και thank u που το άκουσες... Μερικά ζητήματα είναι καθαρά θέμα αισθητικής και επιλογών. Άν κάποια ακούσματα δεν σου αρέσουν, τότε όποια φράση στα θυμίζει, πιθανότα δεν θα σου αρέσει.. ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω απο αισθητικης αποψης σε ενα funk περιβαλλον δε θα προτιμουσα τα super fast licks, αλλα ο καθενας παιζει αυτο που του αρεσει (ειδικα αν προκειται για jam) και πρεπει να πουμε οτι τα παιζεις αρκετα καλα και καθαρα! Μπραβο!

Μου αρεσε πολυ ο ηχος της κιθαρας. Κλασικος και ιδιαιτερος ταυτοχρονα, με ωραια μεσαια!

Τι ηταν, εκτος απο strat?

Τα συγχαρητηρια μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gianiss thank u που το άκουσες ειλικρινά. Ισχύει ότι είπαμε πριν για επιλογές.. ;) Καλώς ή κακώς βγήκαν κάποια μέρη λίγο πιο βάρβαρα ίσως.. :P

 

Ο ήχος είναι από guitar rig. Συγκεκριμένα το cat  distortion, σε Orange κεφάλι που οδηγεί Hiwatt καμπίνα και έχει και ελάχιστο chorus για το στρογγύλεμα... Τα gain γενικά ήταν κατεβασμένα κάτω από το μισό... ουφ ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος είναι από guitar rig. Συγκεκριμένα το cat  distortion, σε Orange κεφάλι που οδηγεί Hiwatt καμπίνα και έχει και ελάχιστο chorus για το στρογγύλεμα... Τα gain γενικά ήταν κατεβασμένα κάτω από το μισό... ουφ ;)

 

Βρε λες αυτα τα χαζοπρογραμματα τελικα να κανουν δουλεια? :P

Θα ορκιζομουνα οτι ακουω και delay... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο Μήτσο  ;D Εμένα πάλι μου άρεσε πολύ ο συνδυασμός groove με τα... heavy metaladika  ;). Πολύ ωραία η strat... να ακούς να βράζει ο μονοπήνιος, να το χαίρεσαι...

Και πάλι μπράβο

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει delay και reverb,  από το guitar rig και τα δύο... Σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το να παίζεις μια strat σε λαμπάτο ενισχυτή, παραμένει ωστόσο ένας ευέλικτος και γρήγορος τρόπος για να γράψεις στο pc. Να σου πω την αλήθεια, βοηθάει και στο θέμα της έντασης όταν θέλεις να παίξεις αργά. Έν κατακλείδι, είναι ένα καλό υποκατάστατο για ειδικές συνθήκες.. ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

terry. thank u φίλε που το άκουσες.... Τι να κάνω... Είμαι ένας μεταλάς που στην πορεία έχω αγαπήσει τα blues.. ;D ;D Δεν μπορώ όμως να σβήσω (και ούτε πρέπει) το παρελθόν μου... ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου