Προς το περιεχόμενο

Μια ακόμη διασκευή του Hurt


broken tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αρχή νόμιζα πως πρόκειται για άλλο τραγούδι ,αλλά μου ακουγόταν όμορφα στ αυτιά και έτσι έφτασα και στο να καταλάβω πως ναι είναι το γνωστό τραγούδι  :)

Ωραίες κιθάρες ,προσωπικά με χαλάνε στο σημείο των φωνητικών τα τύμπανα ,θα τα προτιμούσα πιο τραχιά ,ροκάδικα και όχι μ'αυτά τα φιούτσι παιχνιδίσματα που με παραπέμπουν σε άλλα πράγματα . Επίσης πάντα κατά την άποψή μου και τα φωνητικά στέκονται καλά . Καλή προσπάθεια για ένα τραγούδι που έχει γραφτεί από άλλον ,αλλά σφραγίστικε ερμηνευτικά και εκτελεστικά από έναν υπέροχο τραγουδοποιό .

Μπράβο  ,γιατί έτσι πρέπει να είναι οι διασκευές κατά τη γνώμη μου ,τόσο κοντά ώστε να μη καείς απ το πρωτότυπο και τόσο μακρυά ώστε να αναγνωρίζει ο άλλος τι διασκευάζεις  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσαν τα φίλτρα στη φωνή(αλλά και η φωνή η ίδια, ίσως με λίγη δουλειά στην προφορά τα πράγματα γινόντουσαν καλύτερα).

Τα γυναικεία φωνητικά είναι πολύ ωραία, το αγαπημένο μου στοιχείο στο κομμάτι.

Επίσης το μπάσο είναι πολύ καλό(ήχος αλλά και παίξιμο).

Τα πλήκτρα, pads(?) και πιάνο, είναι πολύ καλά. Τα συνθοειδή που μπαίνουν στο 00.25 δεν μου άρεσαν.

Επίσης δεν μου άρεσε η κιθάρα, τη βρήκα φλύαρη, τόσο την παραμορφωμένη όσο και εκείνη που μπαίνει στο 00.58.

Τέλος, τα τύμπανα νομίζω πως θα μπορούσαν να γίνουν πιο ενδιαφέροντα αν είχαν περισσότερες εναλλαγές και μεγαλύτερο εύρος δυναμικών.

 

Γενικώς, υπάρχουν καλές ιδέες αλλά νομίζω πως το τραβάτε αρκετά με αποτέλεσμα να κουράζει λίγο. Προφανώς, το κομμάτι είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ και δεν είναι καθόλου εύκολο να το διασκευάσει κανείς.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις συμβουλές σας.

 

Πρέπει να πω ότι το μπάσο και τα τύμπανα είναι προγραμματισμός VST plug ins. Αυτή τη στιγμή το μιξάρουμε με αληθινά όργανα. 

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου