Προς το περιεχόμενο

Συνδυασμός διαφορετικών μαγνητών σε strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αλλάξω τον μεσαίο μανήτη απο το σετ Fender CS 69 που έχω με κάποιον άλλο ο οποίος να είναι RWRP έτσι ώστε να σταματήσει ο θόρυβος στις θέσεις 2 & 4 αλλά και να αποκτήσει λίγο μεγαλύτερη ευκρίνεια...

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον μαγνήτη που να ταιριάζει με τους CS69. Σκέφτομαι τις εξής εταιρείες Fender, Haussel, Rockinger...

 

Αν έχετε να προτείνετε οτιδήποτε άλλο, είναι ευπρόσδεκτο, αρκεί να είναι σχετικά οικονομικό!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι το θέμα μου ενώ έχει καμιά 90αριά προβολές, δεν έχει καμία απάντηση ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ ΣΝΙΦ :( :(

 

Δεν πειράζει, θα το βαφτίσω BLOG από εδώ και πέρα και θα γράφω απαντήσεις στον εαυτό μου ΜΟΝΟ ΕΓΩ!!! :lol::lol::lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι οι κάστομ 69 είναι σχετικά χαρακτηριστικοί μαγνήτες και για να αλλάξεις τον μεσαίο πρέπει το "χρώμα" του να "ταιριάζει" Ηλία, και επειδή θυμάμαι πόοοοοσο σου αρέσει η "κλασσική" Φέντερ με τρεις μονούς δυσκολεύομαι να σου πω ο τάδε ή ο τάδε..... Τώρα αν ήμουν ..... εσύ θα την άφηνα ΕΤΣΙ! ή θα πέταγα πάνω 1-2 διπλούς και θα γούσταρα όγκο γκάζια και πάνω από όλα ΗΣΥΧΙΑ! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορουσα θα απανταγα και εγω αλλα με ενδιαφερει ακριβως το ιδιο θεμα (seymour duncan ssl-4) και θελω να δω τι προτεινουν οι φιλοι noizαδες..........em.icon.bigsmile.png

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου