Προς το περιεχόμενο

Shure Beta 58 και συνδεση με pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα... εχω αυτο το μικροφωνο και θα ηθελα να το συνδεσω με το λαπτοπ μεσω usb ... πιο συγκεκριμενα

 

 

http://www.thomann.de/gr/shure_beta_58_a.htm

 

υπαρχει καποιο cable που να το επιτρεπει αυτο ?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κάρτα ήχου έχεις στο λαπτοπ?

 

δεν ξερω ακριβως... ειναι onboard ... απο που μπορω να το δω ? παντως δεν πρεπει να ειναι χαλια... γιατι ειναι πολυ καινουριο μηχανημα... HP με επεξεργαστη i7... υποθετω οτι και η καρτα ηχου θα ειναι αξιοπρεπης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την βρείς στον πίνακα ελέγχου> σύστημα & ασφάλεια > σύστημα /διαχείριση συσκευών.

 

Με onboard κάρτα δεν θα κάνεις δουλειά.

Δεν πιστέύω να έχει το Pc σου τις ανάλογες εισοδους που χρειάζεσαι.

 

Καλώδιο μικροφώνου σε usb......(να μην σε πάρω και στον λαιμό μου,αλλά πρώτη φορά το ακούω.) Αναλογικό σήμα σε ψηφιακή έξοδο?.. με χρήση ενός καλωδίου,δεν γίνεται.

Για αυτό και η κάρτα ήχου χρησιμοποιείται,για την μετατροπή,μεταφορα,δεδομένων με όσο το δυνατόν πιστότερο τρόπο και λιγότερες απώλειες.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την βρείς στον πίνακα ελέγχου> σύστημα & ασφάλεια > σύστημα /διαχείριση συσκευών.

 

Με onboard κάρτα δεν θα κάνεις δουλειά.

Δεν πιστέύω να έχει το Pc σου τις ανάλογες εισοδους που χρειάζεσαι.

 

Καλώδιο μικροφώνου σε usb......(να μην σε πάρω και στον λαιμό μου,αλλά πρώτη φορά το ακούω.) Αναλογικό σήμα σε ψηφιακή έξοδο?.. με χρήση ενός καλωδίου,δεν γίνεται.

Για αυτό και η κάρτα ήχου χρησιμοποιείται,για την μετατροπή,μεταφορα,δεδομένων με όσο το δυνατόν πιστότερο τρόπο και λιγότερες απώλειες.

 

βασικα μεχρι προτεινως το συνεδεα με το καρφι... αλλα επειδη το καρφι του μικροφωνου ειναι μεγαλο και το η εισοδος του λαπτοπ ειναι μικρη αρχιζουν τα παρασητα και αλλα πολλα προβληματα οποτε εκανα μια δοκιμη με τα ακουστικα του msn που ειναι με usb και ειδα οτι τα πραγματα ειναι πιο ευκολα αφου εκτος των παρασητων κτλ ειχα σαν αποτελεσμα τα windows να μου τα βρισκουν σαν συσκευη και να λυνονται τα χερια μου σε πολλα θεματα...

 

 

αυτο που ουσιαστικα θελω να κανω ειναι να ηχογραφησω ενυσχητη κιθαρας μεσω του μικροφωνου... αν καταλαβα καλα πρεπει να παρω μια εξωτερικη καρτα ηχου... υπαρχει καμια προταση πολυ οικονομικη για αυτο που ζηταω ?

 

 

οσο για την καρτα ηχου μου βρηκα ακετα που εχουν να κανουν με αυτην αλλα δεν ξερω πια ειναι η καρτα και ποια τα drivers... παντως καπου λεει

NVIDIA HIGH DEFINITION AUDIO...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές λύσεις σε usb κάρτες (λόγω οικονομικού). Τσέκαρε στις αγγελίες.

Διάβασε εδώ στο νοιζ περι guitar rig και εγγραφή κιθάρας.Θα σου απαντήσουν και οι κιθαρίστες εκτενέστερα...πρωί είναι ακόμα... :)

οσο για την καρτα ηχου μου βρηκα ακετα που εχουν να κανουν με αυτην αλλα δεν ξερω πια ειναι η καρτα και ποια τα drivers... παντως καπου λεει

NVIDIA HIGH DEFINITION AUDIO...

Αυτοί είναι οι drivers της κάρτας, η οποία είναι :192 kHz/32-bit ποιότητα. Μια χαρά είσαι για πειραματισμό,εγγραφή.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα... εχω αυτο το μικροφωνο και θα ηθελα να το συνδεσω με το λαπτοπ μεσω usb

 

υπαρχει καποιο cable που να το επιτρεπει αυτο ?

 

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_micplug_usb.htm

 

καλύτερα όμως πάρε κάρτα ήχου usb ή firewire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δούλεψε αυτό με την onboard κάρτα σου για αρχή.

 

ΑΥΤΟ τι ειναι ακριβως ? συνδεετε μεσω usb με το pc ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου