Προς το περιεχόμενο

Επιλογη EQ Pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους τους τους συν-forum-ιτες.Θελω να αγορασω ενα 9-Volt eq πεταλι (οχι twin pedal αλλα κατα προτιμηση compact size) κ θα ηθελα τη βοηθεια σας.Απο ενα σχετικο search που εκανα εχω δει τα εξης:

 

1. MXR M-109 6 Band EQ

2. Boss GE-7 Graphic EQ

3. Home Brew Electronics Detox EQ

4, Barber Electronics Barb EQ

 

Καθε αποψη αλλα κ οποιαδηποτε αλλη προταση δεκτη.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω το MXR m-108 νομιζω .. ( εχει 10 μπαντες εναση πριν το EQ και ενταση μετα το EQ)

Φοβερο ηχητικα ηταν .. το εβαζα και μου εφτιαχνε τον ηχο και δεν εχω προλαβει να το ψαξω πολυ γιατι απο τοτε που πηρα την πεταλιερα μου το καβατζωνει συνεχεια ο αλλος κιθαριστας του συγκροτηματος  ;D ;D

 

αλλα υποθετω οτι δεν σου κανει γιατι θελει ταση 18 βολτ και δεν ειναι και οτι ποιο compact...

τωρα αν εχουν το ιδιο buffer με το 109 θα σου συστηνα ανεπιφυλακτα το 109 αλλα δεν μπορω να σου πω σιγουρα καθως δεν το εχω δοκιμασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι δε θέλεις να κοιτάξεις προς Electro Harmonix(Tube EQ) μεριά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Too big for me...Περισσοτερο για να ειμαι ειλικρινης με ψηνουν τα 2 τελευταια της λιστας μου κ λιιιιιιγο περισσοτερο αναμεσα τους το 3ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου