Προς το περιεχόμενο

midi drum pad


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια,

 

Θα ηθελα την γνωμη σας για αγορα midi drum pad. Εχω αποριψει την επιλογη ηλεκτρικης drum και τυμπανων λογο χωρου. Ετσι θελω να χρησημοποιησω ενα drum pad και τους ηχους απο το ezdrummer μεσο midi. Επισης θα ηθελα να εχω την επιλογη για πεταλια μποτας και hi-hat. Τι επιλογες εχω ?

 

Ευχαριστω

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/drums/drums_digital_percussion/portable_digital_drums/dd_series/dd-55/?mode=model

 

Δοκιμασμένο και πολύ ευχαριστημένος προσωπικά (ειδικά σε συνδυασμό με το BFD).

 

Κάποια θεματάκια με το response του kick pedal αραιά και που παίζουν στις "διπλομποτιές"…αλλά είναι μέσα στο παιχνίδι λόγο μεγέθους του pedal. Θα χρειαστείς μάλλον και ένα snare stand να το βάλεις.

 

Βέβαια το 55 δεν πρέπει να βγαίνει πία. Πιθανολογώ ότι και το 65 θα είναι εξίσου καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορα θα ειχε αν πηγαινα σε κατι ποιο φτηνο την στιγμη που δεν θα κανω χρηση τους ηχους του. Βρηκα και αυτη την επιλογη:

 

http://www.thomann.de/gr/millenium_md70_digital_drumset.htm

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασικά δεν ξέρω τι διαφορά θα είχε. Το millennium δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Σε ένα πρώτο επίπεδο ίσως καμία. Σε ένα δεύτερο ίσως πιο κακή κατασκευή από το YAMAHA, ίσως μεγαλύτερη δυσκολία σε εύρεση ανταλλακτικών και εν γένει after sales policy.

Πάντως οι native ήχοι του Yamaha, όντως δεν είναι να τους χρησιμοποιήσεις κατ΄εμέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου