Προς το περιεχόμενο

Pearl Throne Thumper


sickdrummer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν τις  προάλλες στο youtube και έβλεπα video του winter namm 2011 και κατά τύχη έπεσα σ'αυτό το πολύ ενδιαφέρον product της pearl... Όσοι μπορείτε ρίξτε μια ματιά και πείτε την γνώμη σας... Ευχαριστώ!!! :)

                                   

   

      http://www.pearldrum.com/Products/Electronic-Drums/Throne-Thumper.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβαίνω καλά είναι ένας δονητής σκαμπώ ανάλογα με το πότε χτυπάς τη μπότα σου? Μήπως θα έπρεπε να βγει για τους άλλους μουσικούς της μπάντας? Γιατί εμένα για drummer μου φαίνεται λίγο άχρηστο :P

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Φιλε μου το δοκιμασα αυτο στο musikmesse στα καινουρια ηλεκτρονικα τυμπανα της pearl και ειναι πολυ καλο για εναν drummer γιατι εκτος απο το να ακους την μποτα την νιωθεις κι'ολας..ειναι ακομα καλυτερο για ηλεκτρονικα τυμπανα ιδικα για ατομα που ζουν σε πολη και εχουν προβλημα με τα μπασα απο τα ηχεια!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα περισσότερο χρήσιμο θα φαινόταν σε περιστάσεις όπου δεν μπορείς να ακούσεις καλά το μπάσσο. Το λέει άλλωστε και στην περιγραφή, πως ένας απο τους σκοπούς του είναι ακριβώς αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν τις  προάλλες στο youtube και έβλεπα video του winter namm 2011 και κατά τύχη έπεσα σ'αυτό το πολύ ενδιαφέρον product της pearl... Όσοι μπορείτε ρίξτε μια ματιά και πείτε την γνώμη σας... Ευχαριστώ!!! :)

                                   

     

       http://www.pearldrum.com/Products/Electronic-Drums/Throne-Thumper.aspx

εριξα μια ματιά...ειδα και το βιντεακι...

διαβασα και το κειμενακι : FEEL EVERY BEAT.. "Pearl partnered with Buttkicker® ;D to develop the ultimate low-end feel machine that attaches directly under any throne. Powered by an included 200-watt amp, your throne will vibrate in perfect sync with all the low-end thunder your kit puts out as you play."

 

Γνωμη μου με διαθεση καλοκαιρινων διακοπων:

I can feel every beat with my hands and my legs  and my soul...

Do I really need to feel it up my ass? Nooooooot! ;D ;D

Who needs a vibrator when you've got the real wild thing!! ;D

WILD THING , I THINK YOU MOVE ME...!!!

 

www.youtube.com/watch?v=z9DVJE_bhVU

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια  ΕΛΕΟΣ ...τι αλλο θα πουλησουν ;; Ολο τετοιες μπουρδες απο εδω και περα θα βλεπουμε;

Αυτο ειναι σαν τα cybersex πχ. Αν δεν εχεις το ρυθμο/Beat μεσα σου αν δεν γκρουβαρεις απο ''γεννα '' ολα τα αλλα χεστα !!!Μονο  γιογιο δεν εχουν βαλει ακομα στα σκαμπω (οπου ναναι ερχονται και αυτα !!!!!!!!)Τωρα δηθεν καποιοι εχουν προβλημα με τις χαμηλες κλπ.,κλπ.Marketing του Κερατα δηλαδη.ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ  προς τη Ντραμιστικη νεολαια ...μην τσιμπατε αλλα να τα βαζετε στο FORUM  για να τ'αξιολογουμε ολοι μαζι.Αλλα και να μυριζομαστε την ΜΑΡΚΕΤΟΛΟΥΜΠΑ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια  ΕΛΕΟΣ ...τι αλλο θα πουλησουν ;; Ολο τετοιες μπουρδες απο εδω και περα θα βλεπουμε;

Αυτο ειναι σαν τα cybersex πχ. Αν δεν εχεις το ρυθμο/Beat μεσα σου αν δεν γκρουβαρεις απο ''γεννα '' ολα τα αλλα χεστα !!!Μονο  γιογιο δεν εχουν βαλει ακομα στα σκαμπω (οπου ναναι ερχονται και αυτα !!!!!!!!)Τωρα δηθεν καποιοι εχουν προβλημα με τις χαμηλες κλπ.,κλπ.Marketing του Κερατα δηλαδη.ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ  προς τη Ντραμιστικη νεολαια ...μην τσιμπατε αλλα να τα βαζετε στο FORUM   για να τ'αξιολογουμε ολοι μαζι.Αλλα και να μυριζομαστε την ΜΑΡΚΕΤΟΛΟΥΜΠΑ .

 

Μπράβο ρε Περικλή πεστα εσυ που είσαι και παλιός!!

Έχουμε πήξει στο Marketing και στην (ασταματητη) κατανάλωση! Έχουμε ξεχασει (οι πιο νεοι) τί σημαίνει αποταμίευση για το μέλλον και αναλωνόμαστε σε κουραφέξαλα!

Βγαζουμε που βγαζουμε ψίχουλα ας τα δωσουμε σαυτα που χρειαζόμαστε τουλαχιστον

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ... κι εγώ στο club ... Περικλή!

    Ποιός ξέρει, τώρα που παύουμε, εξ ανάγκης, να είμαστε υπερκαταναλωτικά τέρατα. να γίνουμε πιο ευτυχισμένοι, μέσα στην δυστυχία μας!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα με τη σειρά μου να σημειώσω ότι αντίστοιχα προϊόντα κυκλοφορούν χρόνια στην αγορά...Πολύ πριν δεηθεί η Pearl να λανσάρει κάτι αντίστοιχο. Πριν βιαστείτε να κρίνετε το προϊόν ως άχρηστο, θα ήθελα να πω ότι το συγκεκριμένο προϊόν απευθύνεται κυρίως σε drummers, οι οποίοι παίζουν με in ear και το sub (monitor) τους απαγορεύεται να δυναμώσει , λόγω επιθυμίας του ηχολήπτη για όσο το δυνατόν καθαρότερες πηγές. Οπότε, όταν στο in ear σου ακούς ένα καρυδότσουφλο αντί για κάσα έρχεται το συγκεκριμένο προϊόν να σου δώσει την ψευδαίσθηση ότι κάτι γίνεται όταν χτυπάς την κάσα και ότι το 1 σου είναι εκεί. Προσωπικά, δε θα το αγόραζα ποτέ...Αλλά αν έχετε τη δυνατότητα να το ζητήσετε σε κάποιο rider κάντε το...Έτσι για την εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου