Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Superior Drummer 2.0


SlapGas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα θέμα με τα samples του...

 

Ανοίγω κανονικά το REAPER, βάζω νέο VSTi και φορτώνει ΟΚ...

Επιλέγω πάντα Multichannel στον Mixer του...

 

Όμως δεν μου αρέσει το snare που έχει επιλεγμένο αρχικά, ούτε η μπότα που έχει επιλεγμένη αρχικά...

Οπότε δοκίμασα τα υπόλοιπα που έχει ως επιλογές αν κάνεις click στο ταμπούρο και στη μπότα, και βρήκα αυτά που μου αρέσουν και τα επέλεξα...

Όταν πατάω πάνω στο snare (ή τη μπότα) με το mouse, ο ήχος είναι αυτός που θέλω.

Το Superior όμως όταν παίζει το midi αρχείο που έχω φορτώσει, χρησιμοποιεί τον αρχικό και ας έχω επιλέξει εγώ άλλο snare!!!

Το ίδιο και για τη μπότα!!!

Γιατί???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το ακούς τελείως dry.Όταν παίζει όμως ακούγονται τα bleed από τα άλλα μικρόφωνα και εφαρμόζονται όλα τα shaping ,το velocity κτλ.Για να ακούσεις το ήχο που θα ακούς στη μίξη πάτα στην tab που βλέπεις το kit κάτω δεξιά το γκρί κουμπί με το μεγάφωνο,και συγκεκριμένα στο πάνω μέρος του κουμπιού (αν πατήσεις προς τη μέση θα παίξει σε μικρότερο volume αν πατήσεις προς την κάτω πλευρά θα ακουστεί με το ελάχιστο ).Επίσης αυτός που σου έδωσε το Superior Drummer είναι ένα κουκλί ζωγραφιστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου