Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για ακουστική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία τόσα χρόνια ασχολούμε με μαγνήτες για ηλεκτρική κιθάρα αλλά δεν γνωρίζω τίποτα για ακουστική...

Μπορείτε να μου πείτε σε ποιές εταιρίες να ψάξω?

Giannis Terzopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός είναι ο μαγνήτη της lr baggs.

Έχω παίξει με τον passive και είναι εξαιρετικός.

 

http://www.amazon.com/LR-Baggs-Soundhole-Magnetic-Acoustic/dp/B0002GG9U2/ref=pd_cp_MI_2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, καλό θα ήταν να διευκρινήσεις σε τί όργανο θέλεις να τοποθετήσεις τον εν λόγω μαγνήτη, αλλά και τι budget διαθέτεις (αφού πρώτα διαβάσεις το άρθρο που παρέθεσε ο blue ανωτέρω!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παίδες, ωραίος ο LR Baggs...Βέβαια το άρθρο πολύ κατατοπιστηκό. Η ηλεκτροκλασική μου έχει πιεζοκρύσταλο και ακούγεται φοβερά.. Αλλά στην ακουστική μου EKO RANGER 6 μάλλον θά βάλω μαγνήτη και μπορεί και συνδιασμό αργότερα... ;)

Giannis Terzopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Rare Earth Humbucker (active) και είμαι υπερευχαριστημένος. Έχω παίξει σε λάιβ ακόμα και καρφί στην κονσόλα (χωρίς di box) και ήταν άψογος.

Εκτός από αυτόν έχω να σου προτείνω έναν fender, τον οποίο δεν μπορ'ω να βρω τώρα κάπου. Είναι ξύλινος εξωτερικά και αν θυμάμαι καλά και active. Τον είχε ένας φίλος μου. Ηταν υπερευχαριστημένος και εγώ που τον είχα ακούσει είχε έναν πολύ φυσικό ήχο. Σχεδόν ακριβώς όπως έπαιζε και ακουστικά η κιθάρα. Σόρρυ που δεν είμαι πιο κατατοπιστικός. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έκανε κοντά στο 200άρικο από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθήσω θέλω ο ήχος να πλησιάζει τον κρυστάλινο με γεμάτα μπάσσα... Μου άρεσε πολύ ο LR Baggs o M1 και ο active και ο απλός. Είδα ότι τον φέρνει και ο Λιόλιος.. Απ'έξω έχει 130 δολλάρια περίπου..

Αν έχετε καμιά πρώταση είμαι όλος αυτιά... Μέχρι και 100 ευρώ το πολύ θα δώσω επειδή φτιάχνω άλλες δύο κιθάρες και έχω έξοδα.. Ευχαριστώ για την συμμετοχή σας μέχρι τώρα.. Με βοηθήσατε ήδη πολύ!! :) ;D

Giannis Terzopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου