Προς το περιεχόμενο

Αγορα delay (εως 150 euro...)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους....

Τον τελευταιο καιρο βασανιζομαι αρκετα με την αγορα ενος delay...

Παιζω με την μπαντα μου κομματια στυλ Pantera, Priest κλπ...

Εχω το distortion της ΕΗΧ Metal Muff και θελω να το συνδυασω με ενα delay για solos

Στην αρχη ελεγα για το DD-3 της BOSS, επειτα ειδα και το Memory Boy της EHX και τωρα εχω αρχιζει να "φλερταρω" και το Hardwire dl-8 της Digitech...

Επισης ηθελα να ρωτησω αν παιζει ρολο οτι το Memory Boy επειδη ειναι της ιδιας εταιριας με το Metal Muff να εχει και καλυτερη αποδοση απο τα 2 υπολοιπα?

Αναμενω αποψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα συμφωνησω με τον george..το delay της tc electronic(nova repeater)ειναι πολυ καλο..το εχω και γω και ειμαι ευχαριστημενος..ειναι πολυ απλο κ ευκολο στη χρηση και εχει και καποια εφεδακια που ειναι πολυ καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως τα λες πιστευω ψαχνεις ενα ωραιο πεντακαθαρο echo για τα σολο σου ουσιαστικα και δεν σε πολυνιαζει να χει loops και περιεργα revese delays κτλ.

Εγω εχω το crazy tube circuits time http://www.crazytubecircuits.com/ (δευτερο πεταλι στην σελιδα) παρα πολυ καλο και παρα πολυ ποιοτικο.Μπορεις να εχεις απο εντελως καθαρο delay μεχρι και αρκετα πιραγμενο στις επαναληψεις και ειναι αρκετα ευκολο στη χρηση(4 ποτενσιομετρα το ενα για διαρκεια το αλλο για ταχυτητα το αλλο ενταση του delay και το αλλο φιλτρο για τις επαναλυψεις).Ειναι και στα λεφτα σου.

Εγω ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος και το προτείνω.Σε συγκριση με digidelay,nova delay dd-3 που εχω ακουσει το προτιμω και απο θεμα ηχου και απο θεμα μεγεθους.Το μονο πεταλι που μου ακουστικε ισαξιο και καλυτερο λογω περισσοτερων δυνατοτητων ειναι το replica αλλα εκτως οτι θελει αλλο μετασχηματιστη ρευματος δες ποσο κανει το ενα και ποσο το αλλο. ;)

Αυτα απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dd3 και εισαι μια χαρα!

 

αφου το θες απλα για το σολο δεν χρειαζεσε τιποτα αλλο!

μην μπλεξεις με Loops reverse και τα σχετικα.  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TC Electronic Nova Repeater με κλειστά μάτια. Κοστίζει ακριβώς 150 ευρώ και είναι μακράν το καλύτερο Delay σ'αυτά τα χρήματα. Προσωπική άποψη είναι ότι βάζει κάτω και αρκετά Delay πιο ακριβά από αυτό. Το Βοss dd-3 είναι σαφέστατα πιο φτωχό σε ποιότητα ήχου, θα έλεγα ότι στην κατηγορία του Nova Repeater παίζει το Boss dd-20 αλλά επειδή βρισκόμουνα στην ίδια φάση με σένα πριν κάνα χρόνο και έψαξα το θέμα όσο το δυνατόν εξονυχιστικά, τα άκουσα και τα 2 δίπλα-δίπλα και δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης. Και μην ξεχνάμε ότι το Nova Repeater έχει αναλογικό, φυσικό ήχο ενώ τα Βοss ψηφιακό. Τέλος, μία συμβουλή: Προσπάθησε να ακούσεις με τα ίδια σου τα αυτιά τα υποψήφια για σένα πετάλια αν αυτό είναι δυνατό και μη στηριχτείς αποκλειστικά στις προτάσεις όλων εμάς των Noizάδων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάμε ότι το Nova Repeater έχει αναλογικό, φυσικό ήχο ενώ τα Βοss ψηφιακό.

 

του Boss δηλαδη ειναι αφυσικος?......................

 

μην το μπερδευουμε το παλικαρι και το παμε αναλογικο vs ψηφιακο!

καθε ενα εχει τα καλα του και τα κακα του! το θεμα ειναι τι θελουμε εμεις και στην προκυμενη περιπτωση ο fotaraslynch

 

εαν μπορεσεις fotaraslynch δανεισου κανα delay απο κανα φιλο για να το ακουσεις "μεσα" στο group την ωρα της προβας θα καταλαβεις πολλα για το τι ακριβως χρειαζεσαι!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάμε ότι το Nova Repeater έχει αναλογικό, φυσικό ήχο ενώ τα Βοss ψηφιακό.

 

 

Μην τα παραλεμε κιολας,τα εχω και τα 2 και ασχετα αν για την ωρα προτιμω το tc στην πεταλιερα μου,και το DD3 ειναι υπεροχο (για αυτο και δεν το πουλαω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου