Προς το περιεχόμενο

Cairo


nevermore572

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω ειναι αλλο ενα δειγμα απο το δευτερο κομματακι μου, τα drums δεν ειναι αυτα, εχουν αυτο τον ρυθμο αλλα δεν ειναι ετσι κανονικα, θελω να βρω drummer για να αποφυγω την μονοτονια του drum mach. Τα μέρη τα έχω μαζι ρεζουμε ας πουμε δεν ειναι ολοκληρο το κομμάτι...  ::) ελπίζω να σας αρέσει η ιδέα. (εγω πότε θα γίνω μάνα; )  ;D ;D ;D ;D

Cairo.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως το ακουσα σε λαπιτοπι.

 

οι κιθαρες αψογες και πολυ ενδιαφερον το θεμα.

για τα υπολοιπα φυσικα θα προτιμουσα real παιξιμο και οχι auto.

sto real παιξιμο θα μπορουσαν να μπουν και καποιες παυσεις η αλλα κολπακια  ;)

που θα αναδεικνυουνε το θεμα.

:)

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά καλή ως ιδέα.

Παρατηρήσεις:

Το πάνινγκ δεν του πάει.

Θέλει καλύτερη και πιο γεμάτη bassline.

Το πρώτο θέμα είναι λίγο βαρετό. Δεν οδηγεί κάπου μελωδικά. Το δεύτερο απείρως καλύτερο.

Το πάνινγκ δεν του πάει - το ξανάπα το ξέρω αλλά λέω μήπως το ξέχασες ήδη.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μου φαινεται βαρετο  ::) θα δω μηπως το αλλαξω ειδικα το δευτερο μερος του πρωτου θεματος ειναι μονοτονο... ναι το pan.. βασικα... αστα να πανε, δεν τα παω καλα με τις ηχογραφησεις, οσο και να προσπαθησα.... ειμαι ο χειροτερος ηχοληπτης που εχει γεννηση η φυση  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ειδες το δευτερο θεματακι ειναι τοσο απλο και τοσο ωραιο. τα απλα ειναι τα ωραια..

το φανταζομαι και με καλη ηχογραφηση και μπασο..... το φανταζομαι....  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδεφέ θα σου συνιστούσα αφού θες να παίξεις hicaz  (κλίμακα με το κλασικό τριμητόνιο της ανατολής) να μελετήσεις λίγο το sayir (μελωδική κίνηση) του hicaz

1.με το αυτί από ηχογραφήσεις ταξιμιών hicaz κυρίως από ούτι

2. θεωρητικά για το sayir όπως αυτό hicaz_makami2.jpg

 

3. από κλασσικές συνθέσεις όπως αυτή hicazhumayun_p_velidede1.gif

 

έτσι θα πηγαίνει κάπου το πρώτο θέμα και θα ρίξει στα αυτιά στο δεύτερο!!!

Rock is deader than dead - Shock is all in your head

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mitsaras01 πολυ ενδιαφέρον η παράθεση σου !!!

 

εκανα μια προσπαθεια ετσι προχειρα και εγραψα κατι σχετικο στο δευτερο μερος του πρωτου θεματος. "κατι τετοιο εννοεις" η καμια σχέση  ???  :'(

 

Για ακου το και πες μου την γνωμη σου!!!

 

thanks

My_Song_3_5.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΜΠΡΑΒΟ Κάτι τέτειο εννοώ!!! έχεις πιασει την ουσία!  αλλά μπορείς πολύ καλύτερο αφού αυτό είναι πρόχειρο!!!

Μελέτα που Κάθεται το sayir γύρω από ποιές νότες τριγυρίζει και  που και πως καταλήγει , γιατί εσύ π.χ το ποάνεις από ψηλά και το γυρνάς στο δεύτερο μέρος, αυτό εμένα με ξενίζει λίγο, θα προτιμούσα να γυρίσει πάλι στην βάση του, αλλά αυτό μπορεί να το κάνεις και άπο άποψη αλλά εμένα αφού με έστειλες ψηλά με αυτήν την σκάλα προτιμώ να με απελευθερώσεις να με λυτρώσεις με την ίδια, γιατί έμεινα αλύτρωτος εκεί στην ένταση των συναισθημάτων!!! ( δεν υπάρχει λύτρωση στους Φράγκους (-: )

Αυτή είναι και η καθαρή στάση όμως του Μακαμ Hicaz εκαντοντάδες χρόνια τώρα. Από την Βαβυλώνα μέχρι την Κωσταντινούπολή και την Γρανάδα!

Rock is deader than dead - Shock is all in your head

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου