Προς το περιεχόμενο

Τζιτζικισμα σε laney VC30 112N...Αποψεις για upgrade?


ELalek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους κατάρχας!Eχω εδω και 1 χρονο τον παραπανω ενισχυτη.Η κιθαρα μου ειναι μια fender fat strat (mexico) με lace sensor pickups.

Λοιπον εδω και ενα μηνα εχει αρχισει ενα τρομερο τζτζτζτζτζτζικισμα που γινεται ανυποφορο στο (πολυ καλο κατα τη γνωμη μου) drive καναλι του ενισχυτη.Εκανα ολους τους δυνατους συνδυασμους με τα πεταλια μου ωστε να δω αν φταιει καποιο απο αυτα.Τιποτα..

Δοκιμασα  στο προβαδικο μας ολες τις πριζες ωστε να δω αν υπαρχει προβλημα με την γειωση..Τιποτα..

Παρεπιμπτοντως ο αλλος κιθαριστας εχει εναν Peavey Classic 30(σουπερ ενισχυτης για τα λεφτα του!!!) που δεν εχει κανενα προβλημα με θορυβο.

Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με τα ηλεκτρικα του ενισχυτη?μηπως οι λαμπες του?(4 EL84)

Επισης θα ηθελα καποιες αποψεις για upgrade ηχειου η για τις λαμπες.Το drive καναλι του Laney οπως προανεφερα ειναι παρα πολυ καλο,voxιζει αρκετα ιδιως σε συνδυασμο με neck pickup,αλλα τα καθαρα του ειναι καπως...μουντα.Ο Peavey Classic πολυ καλυτερα..(κλαψ)Ευχαριστω εκ τον προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου