Προς το περιεχόμενο

Βιβλίο για κατασκευή κιθάρας


Sir Muttley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

καλο ειναι να αποφυγετε την les paul για πρωτη κατασκευη. ειναι και archtop. η τελε ειναι ευκολη, στην strato  εχει τα contours για το χερι και την κοιλια που θα πρεπει να εχουμε μαθει να χειριζομαστε τη ρασπα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα έχω την βοήθεια από επαγγελματία , (μπουζούκι και κλασικές κιθάρες φτιάχνει) αλλά πιστεύω ότι θα με βοηθήσει αρκετά.

 

Α εσύ είσαι άρχοντας  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπροστα στην κατασκευη κλασσικης κιθαρας, η ηλεκτρικη ειναι παιχνιδι. αρα ο φιλος σου θα σε βοηθησει. για εμενα πραγματικος luthier ειναι αυτος που φτιαχνει κλασσικες κιθαρες. εκει πραγματικα δινεις ζωη στο ξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιος θελει να φτιαξει custom σχεδιο, πχ. διπλος πελεκις, αρκει να μου στειλει φωτο του αντικειμενου και εγω μπορω να το φτιαξω σε διαστασεις κιθαρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ E.G...δεν ήξερα οτι μπορείς να κανείς κάτι τέτοιο!

Εγώ είχα στο μυαλό μου ένα σχέδιο tele αλλά λίγο διαφορετικό!

 

Μια Fritz Bros που μου αρέσει τόσο πολύ που και το σχέδιο να μην είχα επειδή μοιάζει υπερβολικά με την tele θα έκανα την μετατροπή εγώ στο πάνω άκρο!

 

Τώρα όμως λες ότι μπορείς να κανείς και Custom με απλά μια photo και αυτό είναι υπέροχο!

 

Αν μπορέσεις να το κανείς σχέδιο θα σου ήμουν υπόχρεος!

 

Αυτή είναι μια φτηνή china κόπια από την Fritz Bros super deluxe telecaster.... από το original site δεν μπόρεσα να πάρω photo.

 

Να η κιθάρα και το σχέδιο που με έχει τρελάνει και που θέλω να φτιάξω....

 

 

 

SD_10.jpg.bfa22b19f3d70d1fa5bdebec38a77c6b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου