Προς το περιεχόμενο

Βιβλίο για κατασκευή κιθάρας


Sir Muttley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι εντάξει δεν τα βάφω μαύρα απλά έχω ένα προβληματισμό για το μπράτσο.

Όλα θα πάνε καλά γιατί έχω υπομονή και δεν είμαι βιαστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

E.G  καταρχην πεπει να σου πω οτι θαυμαζω αυτο που κανεις.εχω μια απορια αν μπορεις να μου την λυσεις.Εχω δυο κοματια ξυλο μαονι για να φτιαξω σωμα για ηλ. κιθαρα S.G ειναι ιδια σε παχος και μηκος αλλα οχι σε πλατος, αν τα κολλησω μεταξυ τους η κολληση δεν θα ειναι στην μεση της κιθαρας αλλα 1,5 με 2 εκατοστα απο την μεση της κιθαρας. πειραζει αυτο ? σε ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτεις οτι πολλες ηλεκτρικες αποτελουνται απο 3 κομματια ξυλο, δεν νομιζω οτι παιζει καποιο ρολο. δεν μου εχει τυχει ποτε αλλα αν την ενωση σου την κανεις με γερη κολλα και με σφικτηρες για 24 ωρες, δεν θα εχεις καποιο προβλημα. αν η ενωση σου φαινεται (απο τα νερα των 2 κομματιων) θα σου προτεινα να την βαψεις καποιο solid χρωμα. καλη κατασκευη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε E.G. για ταστιερα τι μου προτεινεις ? απο που να ψωνισω.γιατι δεν κατεχω για να την φτιαξω . να ειναι απο εβενο και ετοιμη να δεχτει ταστα .μου προτειναν το stew mac τι λες κι εσυ μηπως εχεις κατι αλλο να προτεινεις? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Deadmeat, ξέρω ότι το κάνεις με καλή πρόθεση, αλλά αν τα σχέδια αυτά υπόκεινται σε κάποιο copyright θα πρέπει να τα αφαιρέσουμε.

Εξήγησε σε παρακαλώ την προέλευση και αν είναι υλικό που διανέμεται ελεύθερα ή όχι για να δούμε τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deadmeat, ξέρω ότι το κάνεις με καλή πρόθεση, αλλά αν τα σχέδια αυτά υπόκεινται σε κάποιο copyright θα πρέπει να τα αφαιρέσουμε.

Εξήγησε σε παρακαλώ την προέλευση και αν είναι υλικό που διανέμεται ελεύθερα ή όχι για να δούμε τι θα γίνει.

 

Δεν γνωρίζω την προέλευση!Ένας φίλος μου το έστειλε πρίν απο 5-6 χρόνια. Άν παίζει πρόβλημα βγάλτο ή πές μου να μήν το ξανανεβάσω.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το έψαξα λίγο *....

Τα σχέδια τα έχει κάνει κάποιος Benjamin Stouffs ο οποίος σε άλλο forum έγραψε το εξής:

 

The early version of my plans in OP's posted links are NOT supposed to be freely available for download.

 

I'm not some big corporate money making machine... I spent a lot of time drawing my plans and I would appreciate some consideration for my work and copyrights !!

 

Please remove this topic.

 

Regards,

 

Benjamin Stouffs

 

Αφαιρώ τα συνημμένα σχέδια καθώς ο άνθρωπος που τα έφτιαξε δεν συμφωνεί να διανέμονται ελεύθερα.

 

 

 

(* Ήταν το πρώτο αποτέλεσμα της αναζήτησης με το όνομά του. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου