Προς το περιεχόμενο

Βιβλίο για κατασκευή κιθάρας


Sir Muttley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έψαξα λίγο *....

Τα σχέδια τα έχει κάνει κάποιος Benjamin Stouffs ο οποίος σε άλλο forum έγραψε το εξής:

 

Αφαιρώ τα συνημμένα σχέδια καθώς ο άνθρωπος που τα έφτιαξε δεν συμφωνεί να διανέμονται ελεύθερα.

 

 

 

(* Ήταν το πρώτο αποτέλεσμα της αναζήτησης με το όνομά του. )

Με συγχωρείς για το ανέβασμα,δεν το ήξερα.  :(

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φιλε E.G. για ταστιερα τι μου προτεινεις ? απο που να ψωνισω.γιατι δεν κατεχω για να την φτιαξω . να ειναι απο εβενο και ετοιμη να δεχτει ταστα .μου προτειναν το stew mac τι λες κι εσυ μηπως εχεις κατι αλλο να προτεινεις? ευχαριστω

συγνωμη για την καθυστερηση. κοιτα απο stewmac εχω ψωνισει αρκετα πραγματα (κυριως εργαλεια) και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. τωρα θα σου προτεινα να παρεις σκετο ξυλο και το πριονακι απο stewmac και να κοψεις τα ταστα μονος σου. ειναι πολυ απλο, απλα τσεκαρεις δυο φορες την μετρηση σου για τα ταστα και δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις λαθος. καλο ειναι να προσπαθεις να τα κανεις ολα μονος σου, μη φοβασαι και μην ακους κανενα να σου λεει οτι ειναι δυσκολο. οσο για τα ξυλα του stewmac ειναι καλης ποιοτητας, αλλα οχι και τα super ξυλα. ειχα παρει ενα μπρατσο κελεμπεκι, πολυ καλο ξυλο, αλλα flatsawn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου