Προς το περιεχόμενο

Απορία για Line6 M9!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμήτες!Συγγνώμη που ανοίγω καινούργιο θέμα για μια απλή ερώτηση...Αλλά μετά από κουβάλημα και πολλά πετάλια αποφάσισα να αγοράσω την Line6 M9!Έχω φτάσει σε απελπιστικό σημείο επειδή ήδη τραγουδάω με μια Tc helicon Voice Live 2,οπότε βλέποντας την Μ9 να μπορεί να χωράει χαλαρά στη θήκη της κιθάρας και να έχει χαρακτήρα "αναλογικών" πεταλιών(και με λειτουργία tap tempo) νομίζω πως θα με βολέψει αρκετά!

Η Απορία...Βλέπω ότι μπορείς να ανοιγοκλείσεις 3 πετάλια!Ένα πράγμα μόνο δεν έχω καταλάβει...Μπορείς παράλληλα να έχεις ΗΔΗ ενεργοποιημένα εφέ,οπως πχ Reverb,Compressor και να ανοιγοκλείνεις Distortion,Delay,Chorus ή θα μπορείς να χρησιμοποιείς σε κάθε scene μόνο 3 εφέ τα οποία θα μπορείς και να ανοιγοκλείνεις?Σας Ευχαριστώ πολύ!  :)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 3 εφέ την φορά σε σειρά! Μπορείς να έχεις διαλέξει βέβαια 3+3 εφέ(στις 2 παράλληλες σειρές) αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο ένα από τα δύο εφέ σε κάθε κάθετη σειρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ!Για να είμαι 100% σίγουρος και να προχωρίσω σε αγορά δλδ...Σκέφτομαι:

1                                      /  2                / 3

Delay(Να βάζω και να βγάζω) /  Chorus        / Distortion

Reverb(Μόνιμο)                  /  Compressor  / (??? Κάτι θα βρω ???)

 

Αν γίνεται σήμερα κιόλας την κλείνω...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και γίνεται απλά βάλε τα delay/reverb στό τέλος (θέση 3), compressors,filters στήν θέση 1, και overdrive/distortion/fuzz στην θέση 2(εκτός αν η θέση 1 είναι άδεια οπότε πάνε εκεί)

και τα modulation στην θέση 2.

Το μηχάνημα είναι super,μόλις πήρα και εγώ ένα από Νάκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπέρα,

 

για να μην ανοίγω άλλο θέμα, έχει παρατηρήσει κανείς volume boost όταν ενεργοποιεί το Tube Echo στη Line6 M9 ?

 

Αν ναι, έχετε βρεί κάποια λύση?

 

Εδώ http://line6.com/community/message/270316 λέει κάποιος ότι έτσι γίνονταν και με το αυθεντικό Tube Echo - αν και ο τύπος που άνοιξε το θέμα παραπονιέται για volume drop....

 

 

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου