Προς το περιεχόμενο

Τι τρεχει με την φωνη του Thom Yorke?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας αγαπητοι vocalists, θελω να εκφρασω μια απορια που την εχω εδω και αρκετο καιρο. Κατ'αρχην να πω πως αγαπαω τον Thom Yorke και αποτελει μια απο τις μεγαλυτερες μου επιροες ασχετα που ειμαι κιθαριστας και δεν γνωριζω τιποτα απο φωνητικα.

 

1) Ως ειδικοι στο θεμα φωνης πως σας φαινεται αναλυτικα η φωνη του?

2) Και επισης εχω ακουσει αρκετα πολλες φορες κατι που μου εκανε τρομερη εντυπωση...πως η φωνη του εχει τραυματιστει η ειναι damaged τελοσπαντων οπως εχουν αναφερει και πως δεν ειναι οπως παλια η πως δεν ειναι στα καλυτερα της... Ποια ειναι η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι μετα το χειρουργειο σαν κατι να αλλαξε οντως αλλα αυτο πιστευω οτι ηταν για λογους υγειας ποιο πολυ

δλδ - να μην ζοριζεται να μην εχει "ενταση" και γινει καμια στραβη ολα αυτα παιζουν ρολο............

αυτο πιστευω! ομως να εισαι σιγουρος οτι τετοιο "μεταλο" στην φωνη οπως του Thom δεν θα ξαναβγει..........

 

 

 

 

 

(he will be back)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρουργειο? δεν εχω ακουσει κατι τετοιο... Μαλιστα... απλα επειδη εγω βρισκω παντα τελεια την φωνη του ημουν περιεργος να δω πιστευετε και εσεις που γνωριζετε κατι παραπανω... Αλλα τραυματισμενη η φωνη του, μου κανει εντυπωση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα "χειρουργειο" δεν ειπα χειρουργειο στην φωνη  ;) ;) ;)

θα σου κανω μεταφραση απο wiki ;D ;D ;D short of........

 

οταν γεννηθηκε το αριστερο του ματι ηταν κλειστο.....οι γιατροι του πιστευαν οτι ειχε παραλλυσει και οτι η κατασταση του ηταν μονιμη

οι γονεις του τον πηγαν σε εναν οφθαλμιατρο και αυτος προτεινε μεταμοσχευση μυ.....

εκανε 5 χειρουργεια (ποιο πολλα και απο εμενα  ;D ;D) μεχρι την ηλικια των 6

τελος παντων το τελευταιο που εκανε ηταν ψιλοανουσιο μιας και τον αφησε με μια πτωση βλεφαρου - και αυτο που εκανε προσφατα ηταν για να διορθωσει αυτη την βλαβη - γιαυτο σου ειπα οτι μπορει να το κανει για να μην "ζοριζεται"...........με πιανεις?? :o :o :o

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου οκ παρανοησα... Παντως ενω πολλοι μου λενε πως φαλτσαροι και οτι δεν ειναι και πολυ σταθερος εμενα μου ακουγεται τελειος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενω πολλοι μου λενε πως φαλτσαροι και οτι δεν ειναι και πολυ σταθερος εμενα μου ακουγεται τελειος!!!

 

ενταξει οκ..............αυτη ειναι ισως η μεγαλυτερη παπατζα του αιωνα - δεν φαλτσαρει ο ανθρωπος - σε ολους τους τραγουδιστες μπορει να τυχει μια κακια στιγμη.........αλλα ΕΛΕΟΣ

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδια συγνωμη μην εξαπτεστε! Σας καταλαβαινω και εγω τρελενομαι οταν λενε βλακειες για τον Thom Yorke! Απλα εχω ακουσει πως μπορει να εχει απιστευτη χροια αλλα δεν ειναι τοσο σταθερος! Οκ ακυρο... ηρεμια!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδόλως εξήφθην! Απλώς απορώ, ποιος χασομεράει να ψάχνει με κουρδιστήρια και παλμογράφους αν ο Γιορκ έχασε 3, 5 ή 15 νότες σε 1 λάιβ. Πρέπει να βαριέται τη ζωή του ή να προέρχεται από χώρο που έχει πιο σχολαστική αντίληψη για τη μουσική (τζαζ, όπερα, progressive metal κλπ) γιατί για άτομο που ακούει ολτέρνατιβ μάλλον είναι παράξενη παρατήρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία τόσο η τονική ποιότητα της φωνής του μιας και δεν βρίσκεται αυτή στο επίκεντρο της μουσικής τους, αλλά μαζί με άλλα στοιχεία η ιδιάζουσα χροιά της και ο ελαφρώς μανιοκαταθλιπτικός χαρακτήρας της. Όμως δεν είναι παράξενη παρατήρηση γιατί άτομα που έχουν πιο "σχολαστική" αντίληψη για τη μουσική θα κάτσουν να ακούσουν Radiohead (πχ. εγώ ακούω και τα τρία είδη που σημείωσες).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου