Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων και υδάτων στην κυριολεξία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλο υπερβολές είσαι ....

 

Να δεις πως κάνουν όταν ακούν για ανατολή του φεγγαριού τον Αύγουστο μέσα από τη θάλασσα.

 

 

Ούτε Χατζηγιάννη να τους έπαιζα ......  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μαζί με τον Νίκο στις όχθες του Spree, δαγκωτό  ;D

Κωλόφαρδε ΠαρTerry.....

Και εγώ αναγκάζομαι κι ανεβαίνω ****καλντερίμια

LNDS_026.jpg

για να φτάσω στο ****χώρι

AgiosGeorgiosNileias.jpg

που βλέπει στη ****θάλασσα (σε ένα τέταρτο από κει που μένω)

PagaseticGulf.jpg

Αλλά όσο και να με παρακαλάνε οι κάτοικοι του Spreeee

 

ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κωλόφαρδε ΠαρTerry.....

Και εγώ αναγκάζομαι κι ανεβαίνω ****καλντερίμια

 

 

Πω πω Κώστα μου... τέτοια ανέχεια, τέτοια ταλαιπωρία  ;D Βρε παιδί μου πως το αντέχεις? Τόσο... πράσινο... τέτοια θέα.... Απαππαπαπα πρέπει να είναι δυσβάσταχτο  ;D ;D ;D...

 

Γρήγορα στο Spree...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ.

 

καλα ΕΣΥ δεν πουλας....κοιτα μονο μη στα..πουλησουνε οι  ΑΛΛΟΙ και μετα ψαχνεις να τα βρεις....(ή τα βλεπεις με τα κυαλια με χοντρους Βορειοευρωπαιους να λιαζονται μεσα σαν ψημενοι αστακοι... ;D ;D ;D ;D)

 

(τουλαχιστον με τον Spree ειμαι σιγουρος οτι θα'ναι...εκει και αυριο και...απουλητος.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(τουλαχιστον με τον Spree ειμαι σιγουρος οτι θα'ναι...εκει και αυριο και...απουλητος.... ;D)

Να μου γράφεις Νίκο....

Είναι σίγουρο ότι στο τρίτο τσίπουρο θα βλαστημάω τη τύχη μου που δεν πήγα Spreeee να λιαστώ και να αράξω στο διαμέρισμα.

 

Απαππαπαπα πρέπει να είναι δυσβάσταχτο   ;D ;D ;D...

Είναι βρε συ !!

Για αυτό περνάω και κανα μήνα στο άλλο χαμόσπιτο.........

1b.jpg

Κρίμα που δεν έχουμε πλέον βάρκα.

Δε παει στην ευχή. Καλά είμαστε και με τα λίγα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι στο τρίτο τσίπουρο θα βλαστημάω τη τύχη μου που δεν πήγα Spreeee να λιαστώ και να αράξω στο διαμέρισμα.

 

τι να κανω ο μαυρος...ο καθενας με το βαλαντιο του,οι πλουσιοι στα τσιπουρα και εμεις οι φτωχοι στις μπυρες.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κανω ο μαυρος...ο καθενας με το βαλαντιο του,οι πλουσιοι στα τσιπουρα και εμεις οι φτωχοι στις μπυρες.... ;D

Αμ, τι να σου κάνω......

Ας μη τα πετάγατε στα ιδιωτικά σχολεία και εκπαιδεύσεις εξωτερικού για να σας μέναν.  ;D

Με τις αποταμιεύσεις από το δημόσιο σχολιό και τα μέρη που μας κληροδότησαν οι ρίζες μας,  θα απολαμβάνω το τσίπουρό μου εν Ελλάδι.  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... προτιμω το Βερολινο,ειναι και πιο ομορφο και πιο καθαρο  και πιο φθηνο για εμας τους προλεταριους... ;D   και εχει και καλυτερη μπυρα (και απο τσιπουρο καλα παει εχει κατι Τουρκους στη γωνια που φερνουν μια ρακη αλλο πραμα.... ;D και εχει και κατι snaps....σκετο δυναμιτη ;D)

 

Ε,τωρα αν με πιασει καμμια νοσταλγια για λιγκο κρασι λιγκο θαλασσα και τ'άγκορι μου .. ;D (αν και χλωμο το βλεπω γιατι γενικα παντα βαριομουν τις παραλιες και το αραγμα στις ταβερνες)  δινω και... 5-6 χιλιαδες ευρω ... ;D....που εξοικονομω το χρονο απο τη διαφορα στις τιμες και παω...3 μερες...Σαντορινη να γουσταρω... ;D (τοσο δεν κοστιζουν 3 μερες στη Σαντορινη απο οτι ξερω??? ;D ;D)

 

Πλακα κανω...καλες διακοπες να΄χουμε (αν μπορεσουμε να εχουμε) και ας ειναι και στο Ζουμπερι.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... προτιμω το Βερολινο,ειναι και πιο ομορφο και πιο καθαρο  και πιο φθηνο για εμας τους προλεταριους... ;D   και εχει και καλυτερη μπυρα (και απο τσιπουρο καλα παει εχει κατι Τουρκους στη γωνια που φερνουν μια ρακη αλλο πραμα.... ;D και εχει και κατι snaps....σκετο δυναμιτη ;D)

 

Ε,τωρα αν με πιασει καμμια νοσταλγια για λιγκο κρασι λιγκο θαλασσα και τ'άγκορι μου .. ;D (αν και χλωμο το βλεπω γιατι γενικα παντα βαριομουν τις παραλιες και το αραγμα στις ταβερνες)  δινω και... 5-6 χιλιαδες ευρω ... ;D....που εξοικονομω το χρονο απο τη διαφορα στις τιμες και παω...3 μερες...Σαντορινη να γουσταρω... ;D (τοσο δεν κοστιζουν 3 μερες στη Σαντορινη απο οτι ξερω??? ;D ;D)

Αν τα πεις πολλές φορές, θα τα πιστέψεις κιόλας.

Απλώς να σου δώσω κανα μπλουζάκι όταν πας που θα γράφει. "Ich liebe Pelion. Ich verkaufe nicht".

Για φιλοξενία βέβαια, όποτε θέλουν. Φτάνει να κρατάνε ουρά. Και να φεύγουν γρήγορα γιατί βρε συ, δεν τους πιάνει νοσταλγία με τίποτα για τον τόπο τους. Τους έχεις μιλήσει καθόλου;

 

Πλακα κανω...καλες διακοπες να΄χουμε (αν μπορεσουμε να εχουμε) και ας ειναι και στο Ζουμπερι.... ;D ;D

Συμφωνώ !!

Και έχω τρομερές εφηβικές αναμνήσεις από το Ζούμπερι.......... ::)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. "Ich liebe Pelion. Ich verkaufe nicht".

 

Καλο ειναι το Πηλιο,ειχε σπιτι ενας θειος μου εκει (Αργαλαστη) και πηγαινα συχνα,μετα ...μεγαλωσα και βαρεθηκα.. ;D

 

δεν τους πιάνει νοσταλγία με τίποτα για τον τόπο τους. Τους έχεις μιλήσει καθόλου;

 

στο Πηλιο δεν εχει Βερολινεζους εχει ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ,η διαφορα ειναι....σχεδον...ΚΤΗΝΩΔΗΣ.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου