Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει software για video clip;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρα...θελουμε να κανουμε ενα video clip και να το ενταξουμε στο νεο μας cd σαν εφαρμογη Multimedia...

 

Εχουμε τραβιξει ολα τα απαιτουμενα καρε... και ψαχνω ενα προγραμμα ετσι ωστε να μπορω να τα κανω import και να τους δωσω καποια εφφε...

 

Καποτε μου ειχανε πει για ενα τετοιο προγραμμα - πολυ ευχρηστο - αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του..

 

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος με τις γνωσεις του please??

 

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακαρι φιλε μου τα πραγματα να ηταν ετσι απλα....αυτο που πρεπει να γνωριζεις εαν θελεις να φτιαξεις ενα αξιοπρεπες βιντεοκλιπ ειναι οτι παντα τραβαμε πλανα εχωντας στο νου μας τι θελουμε να κανουμε στο μονταζ και κατ επεκταση στο προγραμμα το οποιο δουλευουμε….. εαν ξεκινας τωρα να κανεις βιντεοκλιπ χωρις να εχεις καν τις βασικες γνωσεις video editing,τοτε sorry αλλα θα τα βρεις μπαστουνια...εγω ξεκινησα πριν 5 χρονια ,οσο γελοιο και αν ακουγεται με το windos movie maker,ωστε να μαθω απλα το κοψιμο και ραψιμο των σκηνων,μετα ψαχτηκα μονος μου,εκανα τα απαραιτητα σεμιναρια κτλ.....αν απλα θελεις να splitareis τις σκηνες και να τις ενωσεις με ενα απλο εφφε,τοτε παω πασσο....υπαρχουν εκατονταδες προγραμματα εκει εξω,οπου δεν θα σε μπερδεψουν με δυσλειτουργικα interface…

Kατοπιν εαν θελεις εξειδικευμενη βοηθεια σε αυτο,ψαξου σε σαιτ αναλογα με μοντερ κτλ η απλα αναθεσε την δουλεια σε καποιον που γνωριζει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η γνώμη μου είναι.....

μια κι έξω μπες στα βαθειά νερά.

Adobe premiere.

 

Έτσι κι αλλιώς, τις πολλές ώρες θα τις φας όχι με το πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο, αλλά με το να ψάχνεις για να βρεις τα κατάλληλα εφε (plugins) που θα σου χρειαστούν ανάλογα το βίντεό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vegas (sony)!!!!!

το απολυτο προγραμμα για γρηγορο editing και σε εικονα και σε ηχο !!!!!έχει ακριβως την ιδια φιλοσοφια με το Acid ... (δε λεω ,και το Premier λεει αλλα ειναι πολυ πιο βαρυ και με πιο δυσκολο περιβάλον ).

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο Premier ειναι μακραν το καλυτερο αλλα ειναι δυσκολο και απαιτητικο σε CPU και μνημη.........το Studio 9 της Pinnacle ειναι καλη λυση πιστευω για να κανεις μια σωστη δουλεια :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vegas Video της Sony (πλέον). Απλό και φιλικό στο χρήστη, με την προϋπόθεση ότι διαθέτεις τις βασικές γνώσεις. Εκτός εάν δουλεύεις σε mac, οπότε πας για το Final Cut. Από τα "τέρατα" εγώ θα πρότεινα και το Avid σε... try before buy έκδοση βέβαια... :wink: Είναι πιο... κάτι σαν ProTools για εικόνα. Σεις τι λέτε, antouan_z;

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου