Προς το περιεχόμενο

Διαστάσεις jazz bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σε όλους.

 

Που μπορώ να βρω διαστάσεις για το σώμα απο jazz bass? Δεν εχω βρει τιποτα μεχρι στιγμης.

Αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που googlαρα βρήκα αυτο το post :  you'll be fine if the usable dimensions of your body blank exceed

 

20.5" length

13.5" width

1.75" thick

 

do note that the lower half of the body needs 7" minimum width, as this is not a symmetrical design. if you are purchasing a bookmatched set, or a 2-piece body blank, and you want the glue line to be coincident with the neck centerline you will need a 14" width.  Ψάξτο ομως και λιγο καλύτερα, μην εχει γινει καποιο λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που googlαρα βρήκα αυτο το post :  you'll be fine if the usable dimensions of your body blank exceed

 

20.5" length

13.5" width

1.75" thick

 

do note that the lower half of the body needs 7" minimum width, as this is not a symmetrical design. if you are purchasing a bookmatched set, or a 2-piece body blank, and you want the glue line to be coincident with the neck centerline you will need a 14" width.  Ψάξτο ομως και λιγο καλύτερα, μην εχει γινει καποιο λαθος.

 

Ευχαριστώ. Το έχω βρει και εγώ αυτό, απλά όταν λέω διαστάσεις εννοώ και που βρίσκονται οι μαγνήτες, τα cavities, η γέφυρα και τα λοιπά. Όλο το σετ δηλαδης:P.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου