Προς το περιεχόμενο

Trouble blues


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Τελευταία ετοιμάζω μιά συλλογή (η 2η των Blues Wire) με covers που κατά διαστήματα έχουμε παίξει σε στούντιο ή ζωντανά, και, ψάχνοντας, βρήκα κάποιες ηχογραφήσεις απο το Vega club στα Σκόπια. Το κομμάτι μάλλον θα περιληφθεί στη συλλογή, είναι απο κείνα που αγαπάω ιδιαίτερα, το μοιράζομαι εδώ, ελπίζω να σας αρέσει.

Για μένα ήταν κατάκτηση να παίξω ζωντανά ένα τέτοιο τραγούδι, και μάλιστα του Charles Brown...πάνε αρκετά χρόνια απο τότε, και, παρόλες τις ατέλειες, ακούγοντας το ακόμα συγκινούμαι.

Ηλίας Ζάικος-vocal, guitar

Γεώργιος Μπαντούκ-harp, keyboard

Σωτήρης Ζήσης-bass

Αλέξης Αποστολάκης-drums

11_trouble_blues+.mp3

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλια μου ο ηχος σου πιο vintage δεν γινεται να παει!φοβερος τονος οπως και το παιξιμο το δικο σου και ολης της μπαντας...αψογο x2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Party pooper mode on]

Σε έχω ακούσει σε πολύ καλύτερες στιγμές.

[Party pooper mode off]

 

Προφανώς είσαι στόφα καλού κρασιού. ;)

Το σόλο στο 3:50 και μετά, με κερδίζει....

 

Καταλυτική (όλα τα λεφτά που λέμε) η φυσαρμόνικα του Γιώργου.

 

Κριτική στην rhythm session δεν κάνω. Είναι υπεράνω φίλτατε.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αγαπητοί συναγωνιστές!

Νέστωρ, τη φωνή μάλλον δεν την αναγνώρισες γιατί συνήθως γκαρίζω  ;D, εδώ ήμουν λίγο "μαζεμένος" λόγω υλικού και ελάχιστης τριβής με το τραγούδι, για μένα χρήσιμο πάντως...όσο για τη στρατ, νομίζω είναι τέλη 90ς ή αρχές 00ς, μη νομίζεις, όλοι κάνουμε "παρασπονδίες" απο καιρού εις καιρόν  ;D...

Κώστα, ό,τι κι αν καταγράψω, πάντα έχω καλύτερες στιγμές  ;)...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερά παθιασμένη εκτέλεση. Ηλία με κάνατε κομμάτια λέμε. Προφανώς από αυτό το πάθος έχει παρασυρθεί λιγάκι και η φωνή στην αρχή, πλην όμως είναι και η στάμπα του performance.

 

Δε θέλω να αρχίσω να γράφω υπερθετικούς βαθμούς οπότε σταματώ εδώ. Με συγκίνησε κι εμένα.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Καλό θα ήταν να απενεργοποιούνται που και που οι απαντήσεις και τα σχόλια σε μερικά thread.

Και να μένει μόνο το αρχείο που έχει ανεβάσει ο καλλιτέχνης και οι λοιποί να απολαμβάνουμε.

 

Ευχαριστούμε κύριε Ζάικο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Καλό θα ήταν να απενεργοποιούνται που και που οι απαντήσεις και τα σχόλια σε μερικά thread.

Και να μένει μόνο το αρχείο που έχει ανεβάσει ο καλλιτέχνης και οι λοιποί να απολαμβάνουμε.

???

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου