Προς το περιεχόμενο

Μπαρ...(Blues)


gemini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα...

Εφιαξα ενα blues με ελληνικο στιχο...Ελπιζω να σας αρεσει...Γνωμες και σχολια,καλα η κακα,ευπροσδεκτα....ΚΑΛΕς ΔΙΑΚΟΠΕς....(ΣΕ ΟΣΟΥς ΠΑΝΕ...)

Mπαρ.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα...

Εφιαξα ενα blues με ελληνικο στιχο...Ελπιζω να σας αρεσει...Γνωμες και σχολια,καλα η κακα,ευπροσδεκτα....ΚΑΛΕς ΔΙΑΚΟΠΕς....(ΣΕ ΟΣΟΥς ΠΑΝΕ...)

 

Δεν ξέρω πώς έχεις κάνει την ηχογράφηση, σε μερικά σημεία ακούγεται λίγο γυμνό και ασυγχρόνιστο, αλλά μ' αρέσουν αρκετά κάποιες φράσεις της κιθάρας σου!

🌴 Hakuna Matata 🌴

🙊🙉🙈 μπορείτε να στηρίζετε μέσω του Patreon.com στο /NassosConqueso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M'αρεσει.Τ'ακουω και το ξανακουω.Μου φερνει κατι στο μυαλο.Η ηχογραφηση μ'αρεσει παρα πολυ.Μου θυμιζει καποιες του Παυλου στο σπιτι του.Μ'αρεσει ειδικα εκει στα σολο που παιζεις και με τις 2 κιθαρες.Το κανει πολυ καλυτερο.Και ξεφευγει απο το ακουστικ και δεν ξεφευγει.

 

Κανε κι'αλλα.

 

Επισης να προσθεσω μονο μια συμβουλη, αν βαζεις λιγοτερες ομοιοκαταληξιες, αυτο το κομματι βγαινει καλυτερο.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ gemini, το κομμάτι κι εμένα μου αρέσει όμως το έχεις αδικήσει πολύ με τον κάκιστο ήχο. Ειδικά τα ντραμς είναι σαν μετρονόμος που ακούγεται από το ραδιόφωνο.

 

Είπαμε, blues και low-fi πάνε ωραία αλλά όχι κι έτσι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γυρισα...Ευτυχως η δυστυχως...Καλο χειμωνα να πω???

Ευχαριστω ολους τους φιλους που ασχοληθηκαν και ακουσανε το κομματακι μου...Συμφωνω,ο ηχος ειναι χαλια...Οπως συνηθως...Ναστε ολοι καλα, και με καλες μουσικες!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι το κομματάκι. παρά τα όποια προβληματάκια  (ηχητικά και λίγος συλλαβισμός στους στίχους) είναι ατμοσφαιρικότατο και έχει ωραίες κιθάρες. Δεν είναι και εύκολο να γράψεις blues με ελληνικούς στίχους.

Θα ήθελα να δω ένα μαγκάκι από το σικάγο να γράψει ένα ρεμπέτικο στα αμερικάνικα!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι το κομματάκι. παρά τα όποια προβληματάκια  (ηχητικά και λίγος συλλαβισμός στους στίχους) είναι ατμοσφαιρικότατο και έχει ωραίες κιθάρες. Δεν είναι και εύκολο να γράψεις blues με ελληνικούς στίχους.

Θα ήθελα να δω ένα μαγκάκι από το σικάγο να γράψει ένα ρεμπέτικο στα αμερικάνικα!!! ;D ;D ;D

Eυχαριστω φιλε panouhl,που το ακουσες και απαντησες...Χαιρομαι που σου αρεσε...Πραγματι,μου αρεσει πολυ να εκφραζομαι στην γλωσσα μου,και νομιζω οτι μπορουμε να ταιριαξουμε και τον ελληνικο στιχο...Αρκει να υπαρχει "θεμα"...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου