Προς το περιεχόμενο

Mod σε Visual Sound Volume Pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αν βγαλω απο το pcb αυτα τα 10 leds θα εχω προβλημα στο κυκλωμα? Μηπως πρεπει να κανω και κατι αλλο μαζι με αυτο? (πχ να αλλαξω καμια αντισταση?) Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θελεις να τα καταργησεις εντελως ?? ή απλα σου σπανε τα νευρα και θελεις να τα βγαλεις ??

 

Δεν καταλαβαινω ακριβως την ερωτηση.. Να τα βγαλω απο το pcb θελω, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κανω και αλλη αλλαγη μαζι με αυτο. Μηπως αν τα βγαλω δεν θα λειτουργει σωστα?

 

(Off topic) Ενα πολυ σημαντικο mod για το visual sound volume ειναι να αφαιρεσεις τα λαστιχακια κατω απο το pedal! Αμεσως μεγαλωνει το sweep.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω ακριβως την ερωτηση.. Να τα βγαλω απο το pcb θελω, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κανω και αλλη αλλαγη μαζι με αυτο. Μηπως αν τα βγαλω δεν θα λειτουργει σωστα?

 

(Off topic) Ενα πολυ σημαντικο mod για το visual sound volume ειναι να αφαιρεσεις τα λαστιχακια κατω απο το pedal! Αμεσως μεγαλωνει το sweep.

κακως δεν καταλαβαινεις - σε ρωταω για πιο λογο να τα βγαλεις ??

τι σε χαλαει και θελεις να τα βγαλεις ??

 

τι εννοεις οτι μεγαλωνει το sweep ?? και ποια λαστιχακια ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδια αν βγαλω απο το pcb αυτα τα 10 leds θα εχω προβλημα στο κυκλωμα? Μηπως πρεπει να κανω και κατι αλλο μαζι με αυτο? (πχ να αλλαξω καμια αντισταση?) Ευχαριστω!

Ποιό Visual Sound Volume Pedal ?

Ποιό PCB ?

Ποιά LED ?

 

Κάποιο κύκλωμα μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό Visual Sound Volume Pedal ?

Ποιό PCB ?

Ποιά LED ?

 

Κάποιο κύκλωμα μήπως;

το volume pedal της visual sound εχει επανω κατι ledακια που σου δειχνουν την ενταση του πεταλιου - τωρα τι εννοει με τον ορο pcb ?? ουτε και εγω καταλαβαινω - γενικα με εχει μπερδεψει ο τυπος και το ειχα το σιγκεκριμενο πεταλι κοντα 2 χρονια στην κατοχη μου....... ::) ::) ::)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα με εχει μπερδεψει ο τυπος και το ειχα το σιγκεκριμενο πεταλι κοντα 2 χρονια στην κατοχη μου....... ::) ::) ::)

To volume pedal εχει πανω 10leds τα οποια σου δειχνουν την ενταση... Αυτα τα leds ειναι πανω σε μια πλακετα. Η ερωτηση που κανω ειναι απλη, ρωταω απλα αν τα ξεκολλησω απο την πλακετα θα υπαρχει καποιο θεμα ή θα δουλευει κανονικα απλα χωρις τα leds.. Δεν εχω βρει καποιο schematic για να ανεβασω..  Δεν λεω κατι σωστα? PCB δεν σημαινει printed circuit board? Ελπιζω να σε ξεμπερδεψα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To volume pedal εχει πανω 10leds τα οποια σου δειχνουν την ενταση... Αυτα τα leds ειναι πανω σε μια πλακετα. Η ερωτηση που κανω ειναι απλη, ρωταω απλα αν τα ξεκολλησω απο την πλακετα θα υπαρχει καποιο θεμα ή θα δουλευει κανονικα απλα χωρις τα leds.. Δεν εχω βρει καποιο schematic για να ανεβασω..  Δεν λεω κατι σωστα? PCB δεν σημαινει printed circuit board? Ελπιζω να σε ξεμπερδεψα! :)

μπορεις να πεις απλα "κυκλωμα" ;) ;)

και μετα απο 7 ποστς ακομα δεν εχεις απαντησει στην ερωτηση μου - για πιο λογο θελεις να τα βγαλεις αγορινα μου :D :D ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απλα δεν θελω να εχει φωτακια! Καθαρα για αισθητικους λογους! Ειναι πολυ φωτεινα και φανταχτερα! Τελικα θα εχω προβλημα αν βγαλω τα γαμωλεντακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άλλο PCB (Printed Circuit Board) πλακέτα, άλλο κύκλωμα (Circuit Diagram).

Τέλος πάντων, όταν ρωτάμε κάτι καλό είναι και να δίνουμε κάποιο link έτσι ώστε να ξέρουν οι άλλοι γιά ποιό προϊόν μιλάμε.

 

http://www.visualsound.net/index.php/products/guitar_effects_pedals/v2_visual_volume

 

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις να βγάλεις την οπτική ένδειξη, Λογικά αν τα βγάλεις εκτός, 99% πρέπει να λειτουργεί κανονικά.

 

Edit.

Μπορείς επίσης να μην τα αφαιρέσεις τελείως διότι θα αφήσεις κενές τις 10 οπές. Μπορείς πολύ απλά να διακόψεις την τροφοδοσία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου