Προς το περιεχόμενο

Eden amps and cabs


eden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σας !

θα ηθελα την γνωμη σας για τον ηχο των  ενισχυτων  και των καμπινων  αυτης της  εταιριας

τα θετικα και τα αρνητικα της σημεια....

σε συγκριση με αλλες μαρκες της επιλογη σας η την μουσικη σας ακουστικη εμπειρια ...

σας ευχαριστω ...... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές είναι.

Και σε σχέση με τις άλλες δεν είναι καθόλου άσχημες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω !!

καμια αλλη αποψη ?? τοσοι λιγοι μπασιστες υπαρχουν σ αυτο το φορουμ ???

μας φαγαν οι κιθαριστες .....χαχα :D κι αυτοι καλοδεχουμενοι ειναι  ...... :)

περιμενω ..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω !!

καμια αλλη αποψη ?? τοσοι λιγοι μπασιστες υπαρχουν σ αυτο το φορουμ ???

μας φαγαν οι κιθαριστες .....χαχα :D κι αυτοι καλοδεχουμενοι ειναι  ...... :)

περιμενω ..... ;)

Παρακαλώ αν και δεν είπα απολύτως τίποτα.

 

Πάλι καλά να λες που είναι λίγοι.

Για σκέψου κάποιος από τους κιθαρίστες (με nickname "Marshall") να ρώταγε "Τι λέτε ρε παιδιά για τους Marshall; Τι λένε;" καζούρα που θα τρωγε.

 

Επαναπροσδιόρισε ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ θέλεις να μάθεις και ξανάλα από βδομάδα που θα ναι κι άλλοι εδώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξανάλα από βδομάδα που θα ναι κι άλλοι εδώ.

 

Εδω είμαστε ,αλλά σε  καμιά βδομάδα  (και λιγο λες) θα ρθουμε .....στα  καλά  μας ;D

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokosta

ευχαριστω που απαντησες στην ερωτηση μου....

και για την  διευκρινηση οτι απ την αλλη εβδομαδα θα χω ισως περισσοτερες απαντησεις απο φιλους μπασιστες ....

ειναι κακο να εχει κανεις "ονομα " eden και εξοπλισμο?και να θελει να ακουσει γνωμες αλλων συναδελφων μουσικων για το τι αρεσει η οχι  σ αυτη την μαρκα σε συγκριση με  τις αλλες ???

πιστευω οτι στην πρωτη ερωτηση στο 'νημα" μου ημουν σαφης το τι ακριβως θελω......

καλο απογευμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σου φίλε,

 

Η Eden/Nemesis είναι μια σοβαρή εταιρία που φτιάχνει πολύ καλούς ενισχυτές και καμπίνες για μπασο. Έχουν τσιμπιμένες τιμές συνήθως αλλά αξίζουν τα λεφτά τους. Κυρίως έχω δει τζαζίστες και φανκάδες να χρησιμοποιούν. Τα καθαρά τους είναι εκπληκτικά και ότι πρέπει για τέτοιες μουσικές. Μάλλον δεν θα συμπεριφέρονται καλά με πετάλια, γιαυτό και δεν έχω δει ροκ μπάντες καθόλου να παίζουν, αλλά αυτό είναι υποθετικό, δεν είμαι σίγουρος.

 

Πάντως είναι respect ενισχυτές και δεν καταλαβαίνω γιατί να έχουν κακό όνομα.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κι εγώ από αυτούς που έχουν έναν Nemesis combo. Τα καθαρά του είναι όντως εκπληκτικά. Με ότι μπάσο και να παίξω (με ότι Precision δηλαδή) είμαι πάντα ικανοποιημένος. Αλλά και με τα πετάλια, μιλάμε για fuzz, drive και άλλα τέτοια, πάλι είναι καταπληκτικός. Αυτό το ότι δεν συνεργάζονται καλά με πετάλια, μόνο στο noiz το έχω διαβάσει και η προσωπική μου εμπειρία λέει το ακριβώς αντίθετο.

Συγκριτικά με άλλους; Γράφω από όσους έχω δοκιμάσει. Λιγότερο έντονο χαρακτήρα από Ashdown, Fender, Marshall, Hartke, Ampeg, πιο ζεστός από Gallien-Krueger, αλλά και πιο χαρακτηριστικό ηχόχρωμα από EBS. Εμένα μου αρέσει που δεν έχει τόσο έντονο χαρακτήρα σε σχέση με άλλους ενισχυτές, είναι πιο ευέλικτος. Επίσης με το 15ιντσο που έχει ο δικός μου είναι και ωραίος, ογκώδης.

Θα ήθελα πάρα πολύ να είχα έναν παλιό Eden, έχω ακούσει πολύ καλύτερα λόγια για εκείνους.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου