Προς το περιεχόμενο

πως γίνονται mp3 εφοσον ηχογραφήσεις στο cubase?


panos1911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελεις σε παρακλω επειδη φενεται οτι το εχεις ψαξει ποιο πολυ απο εμενα να μου προτεινεις 1 "σχετικα φτηνη" eyefinity καρτουλα για να κανω καποιες συγκρισεις ? αν δεν σου ειναι κοπος....

 

και συγνωμη που θα σκοτωσουμε το θρεντ του παιδιου αλλα

1: το προβλημα του το λυσαμε

2: δεν χρειαζεται να ανοιξουμε καινουργιο θρεντ για μερικα "πειραματα" και αποτελεσματα αυτων

3: αν τα λεμε σε θρεντ μπορει καποιος στο μελλον να τα ψαξει και να βρει απαντησεις

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν ξερω τι εννοεις οταν λες "σχετικα φτηνη", για μενα ας πουμε σημαινει  καποια καρτα γυρω στα 150 ευρω.

Ετσι, θα σου προτεινα πχ την παρακατω στα 132 ευρω:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510773

 

Πριν 5 χρονια τετοια specs σε τετοια τιμη ηταν απλα επιστημονικη φαντασια.

Σκεψου επισης οτι μια DualHead2Go Analog Edition κοστιζει 147 ευρω και πανω, και αν παμε σε DualHead2Go Digital φτανουμε σχεδον στα 300 ευρως!

 

Να σου πω επισης οτι το Eyefinity Mode το βρισκεις μονο σε καρτες με AMD/ATI Radeon, οποτε ξεχνας οτιδηποτε σε Nvidia.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι εννοεις οταν λες "σχετικα φτηνη", για μενα ας πουμε σημαινει  καποια καρτα γυρω στα 150 ευρω.

ναι στα 150 ευρω ειναι σχετικα φτηνη

απλα ξερεις τι σκεφτομαι οτι οταν εφτιαξα το δικο μου το pc εκανα αυτου του ειδους την επενδυση και μου στοιχησε κοντα στα 3 χιλιαρικα και πανε περιπου 3,5-4 χρονια - απο τοτε ουτε σκληρο δεν εχω βαλει αλλον επανω....

στο δια ταυτα.....μπορω να συνδεσω μεχρι 8 οθονες (πραγμα που το εχω κανει για πλακα και επαιζα το flight simulator x  ;D ) πιστευω οτι με εξτρα μελετη γυρω απο το θεμα που ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ θα κατηληξεις να χρησημοποιεις το pc σου δεν χρειαζεται να εχεις ουτε το dual head2go (που διαβασα σημερα τι ειναι και τι κανει ακριβως) ουτε τιποτα παραπανω....

τι θελω να πω...

οταν εδωσες εσυ τα 150 ευρω για το dualhead2go δεν πιστευω να μην υπηρχαν καρτες γραφικων που να υποστοιριζαν 2 οθονες....ελπιζω να με καταλαβαινεις - εννοω οτι απλα το πηγες γυρω γυρω αντι να καταληξεις σε κατι straight για αυτο που το θες

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οταν εδωσες εσυ τα 150 ευρω για το dualhead2go δεν πιστευω να μην υπηρχαν καρτες γραφικων που να υποστοιριζαν 2 οθονες....ελπιζω να με καταλαβαινεις - εννοω οτι απλα το πηγες γυρω γυρω αντι να καταληξεις σε κατι straight για αυτο που το θες

Η παλια μου καρτα υποστηριζε 2 οθονες, το dualhead2go το αγορασα γιατι ηθελα 3 οθονες...

 

@LK:

Λογικα 4.

Εγω στην καρτα μου εχω βαλει τρεις 22" οθονες (5760x1080) σε DVI συνδεση.

Θα χρειαστεις και ενα DP to DVI Eyefinity Adapter, κοστιζει περιπου 25-30 ευρως, και εισαι ετοιμος.

Προσοχη το DP to DVI Adapter να ειναι active γιατι αλλιως δεν θα μπορεσεις να λειτουργησεις με 3 οθονες.

 

Εγω εχω το παρακατω:

(ελπιζω τωρα να υπαρχει στην Ελλαδα, γιατι εγω το ειχα βρει μονο στην...Κυπρο!)

 

sapphire_displayport_to_dvi.jpg

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παλια μου καρτα υποστηριζε 2 οθονες, το dualhead2go το αγορασα γιατι ηθελα 3 οθονες...

σωστος ετσι αλλαζει  ;) ή θα μπορουσες να παρεις αλλη 1 καρτα γραφικων αλλα αμα δεν υποστοιριζε το mobo σου επρεπε να πας και για αλλο mobo αρα.....η ποιο καλη και φτηνη λυση ηταν το dualhead

ερωτηση - πως εχεις παραταξει τις 3 οθονες ? εννοω στην ηχογραφηση

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω οτι π.χ. εγω οταν ανοιγω το cubase εχω στην 1 οθονη την πλευρα ηχογραφισεως και στην αλλη τα vst μου για να τα βλεπω και για να μην χαντονται και πρεπει καθε φορα για να αλλαξω κατι να παταω το e

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@LK:

Λογικα 4.

Αμάν - αμάν! Τι κατάλαβες τώρα....με ξεσήκωσες!!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Messalion, δεν εχω κατι στανταρντ, ειναι οπως "κατσει" τη δεδομενη στιγμη και αναλογα τι εχω ανοιχτο...

 

@LK:

Καταλαβα, θες κατι σαν τα παρακατω: ;D

 

ATI Radeon HD 5870 Eyefinity

1065201-ati-radeon-hd-5870-eyefinity-6.jpg

 

best-latest-top-new-fun-high-technology-coolest-gadgets-AMD-Eyefinity-Multi-Monitor-System_1.jpg

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου