Προς το περιεχόμενο

Σας παρακαλω διαβαστε το !!!!!!!!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυριο θα ερθει απο εδω ενας πληκτρας/κιθαριστας ο οποιος ειναι ''τυφλος''

το παιδι ειναι 26 χρονων ζει σε ενα χωριο στις σερρες και εχει μεγαλωσει χωρις γονεις

Το θεμα ειναι οτι εχει γραψει ενα δικο του τραγουδι δεν το εχω ακουσει εχει παιξει και περιστασιακα σε καποια μαγαζια

Το παιδι θελει απλα λιγη ανταποκρηση και βοηθεια !!!!!!!

Να νιωσει και αυτος λιγο καλυτερα ρε πουστη μου !!!

Αυριο θα γραψω εγω πληκτρα και κιθαρα οπως μπορω καλυτερα με τη φωνα θα δουμε τι θα κανουμε

Ομως υπαρχει καποιος τροπος να το ανεβασω να το ακουσεται και ισως καποιος ενδιαφερεται να τον βαλει σε μια συλλογουλα να ανοιξει μια μικρη συναυλια κατι τελος παντων

Οποιοαδηποτε αλη ιδεα δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυριο θα ερθει απο εδω ενας πληκτρας/κιθαριστας ο οποιος ειναι ''τυφλος''

το παιδι ειναι 26 χρονων ζει σε ενα χωριο στις σερρες και εχει μεγαλωσει χωρις γονεις

Το θεμα ειναι οτι εχει γραψει ενα δικο του τραγουδι δεν το εχω ακουσει εχει παιξει και περιστασιακα σε καποια μαγαζια

Το παιδι θελει απλα λιγη ανταποκρηση και βοηθεια !!!!!!!

Να νιωσει και αυτος λιγο καλυτερα ρε πουστη μου !!!

Αυριο θα γραψω εγω πληκτρα και κιθαρα οπως μπορω καλυτερα με τη φωνα θα δουμε τι θα κανουμε

Ομως υπαρχει καποιος τροπος να το ανεβασω να το ακουσεται και ισως καποιος ενδιαφερεται να τον βαλει σε μια συλλογουλα να ανοιξει μια μικρη συναυλια κατι τελος παντων

Οποιοαδηποτε αλη ιδεα δεκτη

 

Αγαπητε φιλε..εαν πραττεις υποκινουμενος μονο απο το αισθημα της ελεημοσυνης και της συμπονοιας...τοτε μην το κανεις καθολου.....

1.Εαν το παιδι αξιζει πραγματικα ξεχωρα απο τις ειδικες του αναγκες..τοτε εμπρος ...και βοηθα τον....

2.Εαν απλα χωρις να τον γνωριζεις καθολου του δωσεις φρουδες ελπιδες και τον βαλεις σε τρελο τρυπακι...μονο μπουμερανγκ θα του γυρισει και αυτο ειναι χιλιες φορες χειροτερο....

3.Εαν ξεχωρα απο τα παραπανω θελεις απλα να βοηθησεις για τους χ,ψ λογους τοτε αστο καλυτερα σε ατομα πιο εξειδικευμα......

 

Φιλικα

antouan_z

 

Σιχαινομαι οταν μιλαω σοβαρα...... :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγχαρητήρια και μπράβο για τις καλές σου προθέσεις.

Όμως ο Antouan_z έχει απόλυτο δίκιο.

Σε τέτοιες περιπτώσεις αυτό που απαιτείται είναι να φερθείς σαν ίσος προς ίσον.

Αυτό περιμένει.

Θα το εκτιμήσει πολύ. :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω με τα λεγομενα απο τους προηγουμενους. Αυτες ειναι πολυ επικυνδινες καταστασεις με ολεθρια αποτελεσματα στην ψυχολογια του ατομου (με ειδικες αναγκες), οταν τα φωτα της δημοσιοτητας σβησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαινομαι οταν μιλαω σοβαρα...... :D :D :D :D

 

Ναι ρε μπαγάσα, αηδία είσαι... μη το ξανακάνεις... :)

 

Πέραν της πλάκας συμφωνώ απόλυτα μαζί σου όπως και ο yameth.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω σκεφτει ως εξης:

θα ερθει απο εδω θα γνωρηστουμε κτλ

θα του πω να μου παιξει κατι,θα μου παιξει και το κομματι του θα ηχογραφησουμε θα το ανεβασω να το ακουσουμε και ισως καποιος να θελει να βαλει ενα μπασακι καποιος τα τυμπανα κλπ

και οταν λεω σε σηναυλια ενοω σε καμια παρακμιακη δεν ειπα να παιξει σαπορτ στους μεταλικα σε καμια του τυπου δωρεαν εισοδο σε πλατεια καταλαβατε τι ενοω καποιος απο δω μεσα σιγουρα θα εχει κατι υποψην!!!!! (εχει παιξει και σε μαγαζι και ειναι αυτοδιδακτος)

 

Να πω και κατι ακομα γιατι καποιος ειπε κατι για ελευμοσυνη,δημοσιοτητα κλπ

το παιδι δεν ξερει τπτ απ ολα αυτα,ουτε ερχεται εδω για να τον κανω star!

ερχεται γιατι ψαχνει παρεα και κατα τυχη μια φιλη της μανας μου ξερει οτι ασχολουμε με μουσικη,πιασ το αυγο και κουρεφτο !

 

Θα μου πει καποιος πως μπορω να το ανεβασω ?Ισως αξιζει δεν ξερεις !

Α ! οταν λεω να γραψω πληκτρα κιθαρα αυτος θα παιζει ενοητε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην τελικη εχουν ακουσει και χουν ακουσει τ αυτια μας

δενθα αξιζε να ακουσουμε και κατι απο ενα τετοιο ατομο με τετοια, ιδιαιτεροτητα καλυτερα να πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, σου απάντησαν ήδη αρκετοί αλλά δεν φαίνεται να καταλαβαίνεις, δυστυχώς...

 

Αυτό που σου λέμε, είναι ότι τις ίδιες 'ευκαιρίες' να παρουσιάσουν τη δουλειά τους, κλπ, τις περιμένουν και πολλά άλλα παιδιά που είναι τυχερά να μην έχουν προβλήματα υγείας. Το να επιμένεις να 'προηγηθεί' (πρόσεξε τα εισαγωγικά) το παληκάρι αυτό, όντως μοιάζει με ελεημοσύνη. Είναι σαν τις επιγραφές στις δημ. υπηρεσίες: 'τα άτομα με ειδικές ανάγκες εξυπηρετούνται κατ'απόλυτη προτεραιότητα'.

 

Θα ήθελα να σου πω ότι την -εναλλακτική- έκφραση 'ειδικές ικανότητες'. που χρησιμοποιείται από διάφοροα βρωμερά talking heads, την θεωρώ ως ένα από τα πλέον σιχαμερά δείγματα πολιτικής ορθότητας. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν προβλήματα και πρέπει να βοηθιούνται ως προς αυτά. Το αν έχουν περισσότερες ή λιγώτερες ικανότητες από τους 'υγιείς' είναι κάτι παντελώς άσχετο.

 

Αυτό που θα πρέπει να κοιτάξεις, αν σε ενδιαφέρει να βοηθήσεις, και δεν εξετάζω εδώ τα κίνητρά σου, θα ήταν να του δώσεις μια ευκαιρία να παίξει, να ηχογραφήσει, να γνωρίσει άλλους ανθρώπους με τα ίδια ενδιαφέροντα... αν δεν μπορεί να το κάνει μόνος του δηλαδή. Μ'άλλα λόγια, το κομμάτι του θα το ακούσουμε όλοι μας χωρίς να σκεφτόμαστε αν είναι τυφλός... εννοείται ότι θα τον θαυμάσουμε περισσότερο γι'αυτό, αλλά δεν πρόκειται να τον λυπηθούμε γιατί σίγουρα ούτε αυτός το επιθυμεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου