Προς το περιεχόμενο

Don't Say Forever - Blue Side Band


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άργησα λίγο: εξαιρετική σύνθεση και παραγωγή, αρτιότατη εκτέλεση και όμορφοι στίχοι. Έχει όντως μια στοιχειωμένη ατμόσφαιρα, την οποία βρήκα ιδιαίτερα 'γοητευτική'. Θα ήθελα πολύ να σας δω να παίζετε ζωντανά, ελπίζω να ενημερώσετε το ημερολόγιο όταν το κάνετε.Αλήθεια, με τι ενισχυτή παίζεις εδώ?

 

τελικά πούλησες τον alden, no?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το saloonάτο toy piano... και τα ghostlike φωνητικά δημιουργούν ένα "στοιχειωμένο", ήδη άρτιο κομμάτι παιδιά... μπράβο!!

 

Και επειδή έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβληματάκι (και σαφώς χειρότερη φωνή)... το accent θέλει λίιιγο δουλίτσα!! το λέω μπας και το δουλέψω και εγώ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ndnikola: Όταν τελειώσουμε με όλα αυτά και ξαναμπούμε σε ρυθμό για live θα ενημερώσω. Αλλα αν αρχίσουμε να παιζουμε παλι θα πανε κιάλλο πισω αυτά και δεν γίνεται δουλειά έτσι.

 

Τα ρυθμικά είναι παιγμένα σε έναν Bassman 1968 ενώ το solo σε έναν blues junior σε meltdown mode (όπου ακουγεται overdriven). Toν alden τον έχει ένας φίλος, γιατι βιαζόμουν να πάρω τον bassman. Τώρα τον βλέπω όποτε πίνουμε καφέ. Κάποια στιγμή είχε περάσει και ένας άλλος απο τις αγγελίες και σε καλή τιμή, αλλα δεν είχα φραγκο... Πολύ ωραίος ενισχυτής και φοβερό reverb.

 

@constantinos9: Μας τιμάς. Το θέμα του ελληνικού-αγγλικού στίχου με απασχολεί συχνά, αλλα στην παρούσα περίπτωση ο στιχουργός εκφράζεται καλύτερα στα αγγλικά και δεν έχω το δικαίωμα να τον περιορίσω. Όσο για το θέμα της προφοράς, δεν ξέρω. Η δική μου είναι μακράν χειρότερη, ενω ο ίδιος μεγάλωσε στον Καναδά.

 

Σας ευχαριστώ αμφότερους εκ μέρους όλης της μπάντας.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Ανασταίνω το θέμα με την αφορμή της δημιουργίας ενός βίντεο για το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

 

[flash=200,200]

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο και το βίντεο παιδιά. Μπράβο!

 

Γιατί δε λέει πουθενά ποιός το έκανε; ή μήπως δεν το βλέπω εγώ;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Ευχαριστούμε πολύ. Ηταν παράλειψη μου και ευχαριστώ που το επισήμανες Μίλτο. Το βίντεο έχει επιμεληθεί o Μάνος (κιθαρίστας των universe217), και ειναι γυρισμένο στο studio τους.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό παιδία και το βίντεο και το τραγούδι. Εχεί φοβερή ατμόσφαιρα και μουσικά το βρίσκω αρτιότατο. Μπράβο σας!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου