Προς το περιεχόμενο

T.Bone Micscreen: κάνει δουλειά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 9 μήνες αργότερα...

Από πού το αγόρασες;

 

Δυστυχώς, ο χώρος στον οποίο πρόκειται να ηχογραφώ (το γραφείο του σπιτιού μου) δεν έχει υποστεί καμία ακουστική "επέμβαση".

Πρόκειται για ένα τυπικό δωμάτιο και προφανώς θα έχει πολλές ηχητικές ανακλάσεις...  :-\ :-\

 

Μπορείς να τσεκάρεις και κάποια DIY κατασκευή, που θα σου έρθει σχεδόν τσάμπα και θα παίζει και καλύτερα. check this και αν θες info στείλε μήνυμα.

 

http://web.stagram.com/p/314481735948667385_21151121

An insanely exciting indie label

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω σκεφτει οταν φτασω και εχω καταφερει να φτιαξω ηχοακουστικη να φτιαξω αυτο εδω

για chek:

 

 

 

How to Build a Vocal Booth for !!!CHEAP!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τσεκάρεις και κάποια DIY κατασκευή, που θα σου έρθει σχεδόν τσάμπα και θα παίζει και καλύτερα. check this και αν θες info στείλε μήνυμα.

 

http://web.stagram.com/p/314481735948667385_21151121

 

Φιλε με ενδιαφέρει η κατασκευή σου! αΝ ΕΧΕΙς διάθεση πες λεπτομέρειες! Δηλαδή αυτο οταν λες σχεδον τζαμπα τι εννοεις?

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φιλοσοφία της κατασκευής είναι ίδια με του Captain America από πάνω απλά, δεν έχω το χώρο και δεν είμαι και ο Μπομπ ο μάστορας! :P

 

Κόστος περί τα 80-90euro. Θες ένα καρφωτικό, ηλεκτρικό κατσαβίδι και ψαλίδι από εργαλεία. Από υλικά:

 

1)30-40 ξυλόβιδες  0.5euro

2)20-30 πρόκες  0.50euro

3)20-25 γωνίες  5euro

4)σανίδες 5 πόντους ύψος. 8χ1,20 και 8χ0,64 χοντρικά 10-15ευρω

5)ύφασμα επιλογής σου (τα ΙΚΕΑ έχουν με 4-5euro το μέτρο) 8 μέτρα= 35euro

6)υλικό absorber προτείνω μαλλί προβάτου από Iselco 4κομμάτια 30ευρώ

 

έτοιμος!

 

Κάνεις τελάρωμα τα ξύλα με πρόκες και γωνίες για να είναι γερό σαν τανκ, βάζεις το υλικό που είναι έτοιμο 120χ60, τυλίγεις με το πανί και το καρφώνεις, κρεμάς στον τοίχο με γωνίες.

 

Το concept έχει κι ένα panel για πίσω από τον τραγουδιάρη που στη φάση μου θα κολλάει με Velro στο desk.

An insanely exciting indie label

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορω να το φτιάξω ολο αυτο μιας και δεν πιανουν πολύ τα χέρια μου αλλά οπως και να χει σε ευχαριστω πολύ για το χρόνο σου. 

 

Ειμαι απειρος στις ηχογραφήσεις μιας και τωρα ξεκινάω αλλά το δωματιο που θα γράφω με πυκνωτικο ειναι γεμάτο επιπλα,κρεβατι,βιβλιοθήκη,χαλιά οποτε νομίζω πως δεν εχει πολλές ανακλάσεις.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οταν το χα δει μου χε κανει μια μικρη εντυπωση κατι τετοιο(δειτε στο 0:16 και στο 0:28)σε ενα μικρο διαδρομο πως σας φαινεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου