Προς το περιεχόμενο

Yngwie Malmsteen Bridge Pickup (?)


VKz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη χρονια και χρονια πολλα!!

Παει καιρος που μου εχει γυαλισει ο καινουργιος bridge μαγνητης Fury της Duncan, Yngwie Malmsteen Signature!

επειδη δυστυχως η κιθαρα που θελω να περασω τον μαγνητη δεν εχει τρυπα για μονο μαγνητη, ψαχνω καποιον σε μεγεθος διπλου ωστε να φερνει οσο πιο πολυ γινεται σε ηχο στον συγκεκριμενο μαγνητη! Μεχρι στιγμης αυτος που μου εχει δωσει αυτην την εντυπωση ειναι ο Seymour Duncan SH-15 Alternative 8 αλλα δυστυχως δεν μου ειναι ευκολο να ξεχωρισω καποιον αλλο!αλλωστε ουτε γι αυτον ειμαι σιγουρος! Ριξτε και εσεις καμια ιδεα :( !

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο λαθος εχεις κανει νομιζω. Υπαρχουν κιθαρες που δεν ειναι ''σκαμενες'' πισω ωστε να παιρνουν διπλο. Για κιθαρα που δεν εχει τρυπα για μονο πρωτη φορα ακουω.

Για ποια κιθαρα μιλας? Μηπως το προβλημα θα λυσει απλα ενα pickguard SSS..?

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Kramer striker! Εννοώ πως στην θέση bridge έχω έναν humbucker τώρα! Πως γίνεται να βάλω έναν single coil στην θέση του και να μην φαίνεται κάποια τρύπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κατι τετοιο θα στερεωθει...τωρα αν φαινεται η τρυπα δεν χαθηκε ο κοσμος (με καποιο κομματι απο pickguard καποιος μαστορας θα μπορουσε να σου κανει καποια κατασκευη)

 

http://www.stewmac.com/shop/Hardware,_parts/Electric_guitar:_Covers_plates/Metal_Mounting_Rings_for_Single-coil_Pickups.html?actn=100101&xst=3&xsr=87

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου