Προς το περιεχόμενο

CUBASE LE 4 αναβαθμιση.


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας ειμαι κατοχος της καρτας lexicon Ω studio και εχει μεσα το cubase le 4 ακουσα οτι μπορει να γινει αναβαθμιση και επελταση της εκδοσης αγοραζωντας καποιο πακετο upgrade απο την steinberg.

αν ισχυει θα ηθελα αν δεν κανει σε καποιον ιδιαιτερο κοπο να μου το δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς θέλεις να δεις;Δεν κατάλαβα που έχεις κολλήσει;

 

Επίσης έχεις κάνει εγγραφή και δήλωση του προϊόντος που ήδη έχεις στο site της Steinberg;

 

Σε ποια έκδοση θέλεις να το αναβαθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

οχι δεν το εχω ενεργοποιηση ακομα θελω πρωτα να γυρισω τα windows 7 ultimate 32bit σε 64bit.προχειρα μεχρι να καταφερω να παρω ενα καλιτερο μηχανιμα θα βολεφτω σε ενα lup top toshiba A-300 satellite.

απλα ακουσα και ειδα καποια upgrade σε cubase 6 αλλα δεν ειμαι σιγουρος ποιο πακετο κανει για τα le 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να κανεις οτι σου ειπε ο neurotic (δλδ εγγραφη)

 

γινεται να κανεις αναβαθμιση http://www.steinberg.net/en/shop/cubase.html επιπλεον πληροφοριες εντος του site

δεν ειμαι σιγουρος ομως για την εκδοση 6

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να κανεις οτι σου ειπε ο neurotic (δλδ εγγραφη)

 

γινεται να κανεις αναβαθμιση http://www.steinberg.net/en/shop/cubase.html επιπλεον πληροφοριες εντος του site

 

οκ το καταλαβα απλα δεν ειναι καλο το αγγλικο μου και ειπα να κανω και εδω μια ερωτηση.upgrade γινεται μεσο net η με την αγορα πακετου γιατι στο thoman εχει πακετα αλλα δεν ξερω ποιο ειναι για το le 4

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το καταλαβα απλα δεν ειναι καλο το αγγλικο μου και ειπα να κανω και εδω μια ερωτηση.upgrade γινεται μεσο net η με την αγορα πακετου γιατι στο thoman εχει πακετα αλλα δεν ξερω ποιο ειναι για το le 4

 

βασικα ειναι σπασιμο σε 2 μερη - το "κουτι" εχει μεσα το cd που εχει το προγραμμα και το hasp - αν κανεις upgrade σου δινεται η δυνατοτητα να κατεβασεις το προγραμμα και σου στελνουν μονο το hasp

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα το αγοραζεις το πακετο σε πρωτη φαση αν καταλαβα καλα.

ποιο πακετο κανει για τα le 4?

και αν θες πες μου και τι ειναι το hasp  ;D.

δεν εχω τελειωσει καποια σχολη μουσικης τεχνολογιας μονος παλευω διαβαζοντας καποια βιβλια και αθρα απο εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα το αγοραζεις το πακετο σε πρωτη φαση αν καταλαβα καλα.

ποιο πακετο κανει για τα le 4?

και αν θες πες μου και τι ειναι το hasp  ;D.

δεν εχω τελειωσει καποια σχολη μουσικης τεχνολογιας μονος παλευω διαβαζοντας καποια βιβλια και αθρα απο εδω μεσα.

οχι - εσυ εχεις ηδη το cd με το qbase LE4 - κανεις εγγραφη στο σαιτ και αντι π.χ. να αγοραζες ολοκληρο το πακετο του 6 αγοραζεις την downloadable εκδοση και αυτοι σου στελνουν μονο το hasp

το hasp ειναι ενα usb stick το οποιο καθε φορα που ανοιγεις το qbase διαβαζει μεσα απο κει κατι κλειδια ή τουλαχιστον σε πιο γενικευμενη περιπτωση...ειναι μια "αποδειξη" οτι εχεις το προγραμμα γνησιο και οχι σπασμενο

 

*δεν ειμαι σιγουρος οτι συνεχιζει να στελνει ή να χρησημοποιει την μεθοδο του hasp ακομα η steinberg και δεν το εχει αλλαξει σε καποιο licensed key ή κατι τετοιο - επειδη στην δικη μου περιπτωση πριν κανα 2 χρονια ετσι γινοταν η δουλειά δεν εχει χρειαστει να ενημερωθω για κατι παραπανω - οτι σου γραφω ειναι με επιφυλαξη

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψε ο Messalion οπότε ότι και να πω... :) :)

 

Βασικά έτσι είναι...Αγοράζοντάς το απ το νετ ουσιαστικά γλιτώνεις το cd!Απλά...

Οπότε κατεβάζεις απλά το αρχείο και απο εκεί και πέρα οι κωδικοί σου έρχονται είτε με mail είτε με hasp!

 

Η Ablenton για παράδειγμα(και χωρίς διάθεση για διαφήμιση) την κάνει την δουλειά με mail!

 

Τώρα με την Steinberg δεν έχω ιδέα μιας και δεν είχα ποτέ κάποιο προϊόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να μην ξεχαστώ, αν είναι δοκίμασε πρώτα το LE και βλέπεις αν σου κάνει για να πας σε αναβάθμιση!Μην την κάνεις απ ευθείας μόλις το εγκαταστήσεις!

 

Καλό θα ήταν να δοκιμάσεις κανα δυο προγραμματάκια για να δεις ποιο περιβάλλον σου ταιριάζει και όχι επειδή έχεις το Cubase 4 πρέπει να του κάνεις και αναβάθμιση!

 

Φιλικά πάντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου