Προς το περιεχόμενο

m audio audiophile 2496 - Για αρχή?


dj_pns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπον ξεκιναω να ασχολουμε και με την παραγωγη,ασχολιομουν πολυ καιρο με το djliki μονο.

Τωρα μαθαινω πληκτρα με ενα yamaha psr200 gr ενος φιλου,πριν παρω δικο μου MIDI keyboard.

Βρηκα που λετε την παραπανω καρτα στα 30ε απο 90 σχεδον που εχει καινουρια και αναρωτιεμαι,ειναι καλη θα μου κανει δουλεια με ενα ζευγαρι καλουτσικα monitors και ενα midi keyboard?

Ολα αυτα για χρηση στο σπιτι μιλαμε....

 

Επισης εχω και την maya 44 usb με την οποια παιζω timecodes με τα πικαπ,αυτη κανει για αρχη η να παρω καλυτερα μια και καλη την m audio η να παρω καποια ποιο καλη οστε να μην την αλλαξω?

 

Και τελευταιο...η συγκριση της με την Esi Juli ποια ειναι? ειναι πανω κατω το ιδιο?

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρηκα που λετε την παραπανω καρτα στα 30ε απο 90 σχεδον που εχει καινουρια και αναρωτιεμαι,ειναι καλη θα μου κανει δουλεια με ενα ζευγαρι καλουτσικα monitors και ενα midi keyboard?

 

Θα σου την κάνει μια χαρά (τη δουλειά), αν τη βρήκες και με 30,00 €.....I rest my case!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η  maya 44 usb έχει ASIO, άραξε με αυτή. Καλύτερη η MAUDIO αλλά 1ον) το PCI πάει για κατάργηση και 2ον) χρειάζεσαι τουλάχιστον κάτι τέτοιο...

 

http://www.thomann.de/gr/mackie_402_vlz3.htm

 

... για να έχεις ένα βασικό έλεγχο στις στάθμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η  maya 44 usb έχει ASIO, άραξε με αυτή. Καλύτερη η MAUDIO αλλά 1ον) το PCI πάει για κατάργηση και 2ον) χρειάζεσαι τουλάχιστον κάτι τέτοιο...

 

http://www.thomann.de/gr/mackie_402_vlz3.htm

 

... για να έχεις ένα βασικό έλεγχο στις στάθμες.

 

 

Tί εννοεις οτι παει για καταργηση? Αφου υπαρχουν τοσο καλες καρτες pci,και εχω διαβασει και μου εχουν πει οτι καλυτερα firewire/pci παρα usb...

 

Οσο για την mackie αυτο αργοτερα,προς το παρον θελω καρτα ηχου/midi/monitors!

 

Δηλαδη λες να κατσω με την maya και να μην την παρω? Αργοτερα ομως οταν παρω και monitors δεν θα μου χρειαστει μια καλη καρτα ηχου?

 

30ε που την βρηκα πιστευω ειναι ευκαιρια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσπαθείς να πείσεις  ??? Άμα πιστεύεις ότι είναι ευκαιρία πάρτη. Προσωπικά δε θα έδινα ούτε 5 ευρώ για μια PCI με RCA εξόδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσπαθείς να πείσεις  ??? Άμα πιστεύεις ότι είναι ευκαιρία πάρτη. Προσωπικά δε θα έδινα ούτε 5 ευρώ για μια PCI με RCA εξόδους.

 

 

Γιατί τόσο μίσος για το PCI ρε παιδιά??  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μίσος ρε φίλε;  ;D Απλά είναι μια σύνδεση... 20 ετών, και ΗΔΗ πολλά Motherboard απλά... την παραλείπουν.

 

 

Από εκεί και πέρα σιγά, δώσε εκεί 30 ευρώ και πάρε την M Audio, σιγά το πράγμα, δε θα το κάνουμε και θέμα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μίσος ρε φίλε;  ;D Απλά είναι μια σύνδεση... 20 ετών, και ΗΔΗ πολλά Motherboard απλά... την παραλείπουν.

 

 

Από εκεί και πέρα σιγά, δώσε εκεί 30 ευρώ και πάρε την M Audio, σιγά το πράγμα, δε θα το κάνουμε και θέμα.  ;D

 

 

Κοιτα,ας ξεχασουμε το θεμα συνδεσιμοτητα...αν αυτο ειναι το προβλημα για την καρτα. για τις RCA εξοδους που ανεφερες τι εννοεις? δεν ειναι καλες οι RCA εξοδοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επισης εχω και την maya 44 usb με την οποια παιζω timecodes με τα πικαπ,αυτη κανει για αρχη η να παρω καλυτερα μια και καλη την m audio η να παρω καποια ποιο καλη οστε να μην την αλλαξω?

 

 

 

 

Επειδή είναι αργά και δεν είμαι για φιλοσοφίες, η απάντησή μου σε αυτό είναι απλά: ΝΑΙ, όποια κάρτα έχει ASIO κάνει για αρχή. ΝΑΙ πάρε μια πιο καλή γιατί χωρίς έξοδο ακουστικών, χωρίς master volume, χωρις preamp κλπ είναι ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΟ ότι θα χρειαστείς ΑΜΕΣΑ κονσόλα, οπότε θα σου φύγουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ λεφτά με την maudio ΠΑΡΑ με μια άλλη καλυτερη κάρτα, και όχι μόνο αυτό αλλά ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ λόγο Pci θα χρειαστεί στο μέλλον ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ κάρτα.

 

Είπα και ελάλησα και αμαρτία ουκ έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδή είναι αργά και δεν είμαι για φιλοσοφίες, η απάντησή μου σε αυτό είναι απλά: ΝΑΙ, όποια κάρτα έχει ASIO κάνει για αρχή. ΝΑΙ πάρε μια πιο καλή γιατί χωρίς έξοδο ακουστικών, χωρίς master volume, χωρις preamp κλπ είναι ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΟ ότι θα χρειαστείς ΑΜΕΣΑ κονσόλα, οπότε θα σου φύγουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ λεφτά με την maudio ΠΑΡΑ με μια άλλη καλυτερη κάρτα, και όχι μόνο αυτό αλλά ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ λόγο Pci θα χρειαστεί στο μέλλον ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ κάρτα.

 

Είπα και ελάλησα και αμαρτία ουκ έχω.

 

 

Να σαι καλα. Για την m-audio fast track pro τί λέτε? την πουλάνε εδω στο φόρουμ 80ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου