Προς το περιεχόμενο

MAZ-18 Jr. 2x12 Combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα φίλοι forumites, μήπως γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε στην Αθήνα τον συγκεκριμένο ενισχυτή για δοκιμή και αγορά. Θα ήθελα να τον ακούσω live(στο you tube τον έχω ακούσει). Επίσης εάν γνωρίζει κανίς ποια είναι η διαφορά τον MAZ-18 Jr. 2x12 Combo και MAZ-18 Jr. 2x10 Combo (ακουστικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με χαλάει λίγο η φωνή.

 

πουθενα φυσικα.

 

μπορεις ομως τον παραγγειλεις απο αυτο το παλικαρι

 

 

http://www.proguitar.eu/ProGuitar.eu/Home.eu.html

 

παρτον χωρις να τον ακουσεις αφοβα.... ;D.....ο ενισχυτης ειναι φοβερος ,για αυτους βεβαια που ξερουν τι να περιμενουν απο αυτον,δηλ.εναν πολυ καλο κλωνο του Marshall 1974x αλλα με περισσοτερα bells & whistles....

 

οπως και ο 1974χ συμπαθει περισσοτερο τις strat & tele αν θες να παιζεις και με καθαρο ηχο,τι συμπαθει δηλαδη εχει τον ωραιοτερο καθαρο ηχο που εχω ακουσει ποτε μου με τετοιες κιθαρες.... ;)

 

 

Επίσης εάν γνωρίζει κανίς ποια είναι η διαφορά τον MAZ-18 Jr. 2x12 Combo και MAZ-18 Jr. 2x10 Combo (ακουστικά).

 

o ενας εχει 12αρια μεγαφωνα ,και περισσοτερο ογκο, και ο αλλος 10αρια ,και πιο πριμο ηχο ,χοντρα χοντρα στα λεω τωρα

 

τα θες σιγουρα τα 2 μεγαφωνα?

 

προσωπικα θα επαιρνα τον 1Χ12 να μπορω να τον μεταφερω κι ολας.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η βοήθεια σου είναι ανεκτίμητη. Από δική σου παλιότερη υπόδειξη κατέληξα στον MAZ.Θα ήθελα να τον ακούσω για να δω πώς παίζει και με πεταλακια fuzz(jimi hendrix .....),τα καθαρά του είναι εξαιρετικά. Με ένα η με δύο μεγάφωνα, δεν έχω άποψη, θα ακολουθήσω την συμβουλή σου εφόσον δεν υπάρχει κόπια σοβαρή διαφορά. Και σε ευχαριστώ ....... .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε Maz 18 εδω http://www.peachguitars.com/search.php και θα βρεις ολες τις εκδοσεις που τον εχουν. Πολυ δυνατος ενισχυτης για να τον παραμορφωσεις σπιτι εκτος και δεν εχεις γειτονες κοντα. Εγω προτιμω παντα κεφαλι, ειδικα σε τετοια κατηγορια τιμης.

 

Το Proguitar προσεξε το. Δεν εχω κανει συναλλαγη μαζι τους αλλα απο Γερμανους εχω διαβασει ασχημα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το Proguitar προσεξε το. Δεν εχω κανει συναλλαγη μαζι τους αλλα απο Γερμανους εχω διαβασει ασχημα λογια.

 

Προσωπικα εχω κανει 3 συναλλαγες και ολα πηγαν ρολοϊ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντός ημερών θα γίνει παραγγελιά. Προκύπτει ερωτηματικό σχετικά σε ανάλογη κατηγορία ποιότητας ενισχυτών, για μικρο χώρο τι θα ήταν ιδανικά για να μην ενοχλούμε ιδιαίτερα τους γείτονες, αλά να παίζουμε σε υψηλές εντάσεις με πεταλακια κλπ... Υπάρχει πρόταση προς μελέτη του ίδιου κατασκευαστή (η και άλλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντός ημερών θα γίνει παραγγελιά. Προκύπτει ερωτηματικό σχετικά σε ανάλογη κατηγορία ποιότητας ενισχυτών, για μικρο χώρο τι θα ήταν ιδανικά για να μην ενοχλούμε ιδιαίτερα τους γείτονες, αλά να παίζουμε σε υψηλές εντάσεις με πεταλακια κλπ... Υπάρχει πρόταση προς μελέτη του ίδιου κατασκευαστή (η και άλλους)

 

Κανεις δε θα σου πει πως ή με τι θα παιζεις, αυτο ειναι προσωπικη υποθεση. Καλο ειναι να ξερεις τι ηχο θες και αν μπορεις να τον εχεις στον χωρο σου πριν δωσεις 1000+ ευρω για ενισχυτη. Ο ενισχυτης παντως ειναι πολυ δυνατος οπως ολοι οι λαμπατοι. Επισης τον βρισκεις με βαθος και χωρις βαθος. Αν διαβασεις online θα δεις οτι οι περισσοτεροι προτιμουν τη Νo Reverb εκδοση. Eπειδη με ειχε απασχολησει και μενα ο ενισχυτης πριν μερικα χρονια η απαντηση που μου εδωσαν απο την εταιρεια ηταν "The NR does have more gain and a more open sound/feel".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκύπτει ερωτηματικό σχετικά σε ανάλογη κατηγορία ποιότητας ενισχυτών, για μικρο χώρο τι θα ήταν ιδανικά για να μην ενοχλούμε ιδιαίτερα τους γείτονες, αλά να παίζουμε σε υψηλές εντάσεις με πεταλακια κλπ... Υπάρχει πρόταση προς μελέτη του ίδιου κατασκευαστή (η και άλλους)

 

Πέρα από τα χιλιάδες παρόμοια θρεντ που έχουν προηγηθεί επί του θέματος για ενισχυτή σπιτιού που χρησιμεύει και σε λάιβ, αν γίνεις πολύ συγκεκριμένος για το τι ακριβώς ψάχνεις (μπάτζετ, ήχος, στυλ, αν τον θες μόνο για τα καθαρά του ή όχι κλπ), θα πάρεις και απαντήσεις...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα επαιρνα τον 1Χ12 να μπορω να τον μεταφερω κι ολας.

 

Απο ότι βλέπω στο site ο 2χ10 έχει ίδιες διαστάσεις με τον 1χ12 και είναι μόνο 1 κιλό βαρύτερος. Οπότε είναι καθαρά θεμα γούστου.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα μου δεν είναι και και. Όταν πηγαίνω στο εξοχικό δεν έχω πρόβλημα μήπως ενοχλήσω. Στο διαμέρισμα όπως καταλαβαίνουμε υπάρχει θέμα, άλως λιγότερο η περισσότερο. Η αγορά του MAZ 18 δεν έχει να κάνει με την ερώτηση, είναι διαφορετικό θέμα. Δεν παίζω live διότι δεν νομίζω πως μπορώ, είμαι χομπιστας. Επίσης δεν γνωρίζω καλά το αντικείμενο και απευθύνομε στο forum για περισσότερη γνώση και αποφυγή άστοχων αγορών. Το είδος μουσικής που μου αρέσει είναι srv,hendrix,mayer,και γενικά blues.

Το ερώτημα είναι πρόταση για ενισχυτή(λαμπατο, ποιοτικό τύπου MAZ, ας είναι και ακριβότερη κατηγορία) για να μπορεί καπιος σε διαμέρισμα να ανοίξει το βολιουμ(πεταλακια ...) χωρίς να αρχίσουν οι γείτονες να βαράνε τους τείχους. Μια απάντηση θα μπορούσε να είναι πάρε 2wat (στην τύχη, όπως προανέφερα δεν γνωρίζω καλά το θέμα). Επισκέπτομαι τακτικά το forum, δυστυχώς δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο και σχετικό.

Βοιθιστε εαν νομιζεται πος δεν τοποθετιθικα σοστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου