Προς το περιεχόμενο

original floyd rose vs gotoh floyd rose?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.εχω διαβασει οτι το αυθεντικα floyd δεν κατασκευαζονται πλεον στη Γερμανια αλλα στην Κινα.Ισχυει κατι τετοιο?Επισης οτι τα gotoh floyd ειναι κατα πολυ καλυτερα απο τα original.Οποτε τι να προτιμησω για αγορα ????

200 ευρω για original απο το καταστημα της πολης μου ή

140-150 ευρω για ενα gotoh αγορασμενο απο εξωτερικο?

Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Οκ..  Άργησε κάποιος λίγο να σου απαντήσει αλλά ήρθε η στιγμή της απάντησης...  Με κλειστά μάτια Gotoh...

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα παρακατω:

 

gotoh

Floyd rose original

schaller floyd rose

 

και τα 3 ειναι κορυφαια...το τριτο ειναι λιγο διαφορετικο λογω διαφορετικων υλικων κατασκευης...δεν ειναι φτιαγμενο απο ανοιξειδωτο ατσαλι οπως τα αλλα οποτε δεν ειναι τοσο μεταλικος ο ηχος...Τα αλλα δυο ειναι σχεδον το ιδιο...το gotoh μου φαινεται εχει λιγο καλυτερη σχεδιαση...τα βαγονακια πχ δε βγαινουν απο τη βιδα οπως στο οριτζιναλ,ειναι και το χρωμα του καλυτερης ποιοτητας...

 

Να ξερεις πως το nut του gotoh βιδωνεται απο το πισω μερος του μπρατσου αλλιως θελει μοντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το schaller floyd (Germany) το χω σε μια σουπερ-στρατ κ ειναι πολυ αξιοπιστο...δεν χανει κουρδισμα παρολο που το χω ζαλισει στο τραβηγμα

επισης καποτε (σε αλλη κιθαρα μου) ειχα κ ενα takeuchi floyd (made in japan) το οποιο αγγιζε σε αξιοπιστια κ ποιοτητα ανετα το οριτζιναλ της schaller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Πιστεύω πως θα ήταν χρήσιμο να μας αναφέρεις το λόγο που θές να αγοράσεις γέφυρα.

Εχεις ήδη στη κιθάρα σου και χάλασε? Κάνεις νεα κατασκευή και θα είναι το πρώτο που θα της φορεσεις? Τι?

Έχει σημασια, είμαι παθών.

 

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου