Προς το περιεχόμενο

Που βρίσκεται η παραγγελία μου απο thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tην προηγούμενη πέμπτη έκανα μια παραγγελία από τον thomann.Βλέποντας από το site της dhl πού βρίσκεται η παραγγελία μου βλέπω εδώ και μέρες ότι βρίσκεται στο ίδιο στάδιο.Μου φαίνεται περίεργο γιατί έχω ξαναπαραγγήλει και δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο.Πότε η παραγγελία μου θα φτάσει Ελλάδα;

Fri, 30.03.12 10:55 h

--

 

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Fri, 30.03.12 14:39 h

Kitzingen, DE

 

The shipment has been processed in the parcel center

Sat, 31.03.12 00:19 h

Feucht, DE

 

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization.

Sat, 31.03.12 00:19 h

Feucht, DE

 

The international shipment has been processed in the export parcel center

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην προηγούμενη πέμπτη έκανα μια παραγγελία από τον thomann.Βλέποντας από το site της dhl πού βρίσκεται η παραγγελία μου βλέπω εδώ και μέρες ότι βρίσκεται στο ίδιο στάδιο.Μου φαίνεται περίεργο γιατί έχω ξαναπαραγγήλει και δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο.Πότε η παραγγελία μου θα φτάσει Ελλάδα;

Fri, 30.03.12 10:55 h

--

 

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Fri, 30.03.12 14:39 h

Kitzingen, DE

 

The shipment has been processed in the parcel center

Sat, 31.03.12 00:19 h

 

πρώτα απ' όλα με γεια ο,τι και αν πήρες...

 

επειδή πρόσφατα μου έφτασε πακέτο με UPS από Αγγλία..το haw been processed in the parcel center είναι ότι το πακέτο τελείωσε με τον έλεγχο (προγραμματίστηκε δλδ. ο προορισμός και όλη η διαδρομή - δλδ. μέσω ποιων χωρών θα ταξιδέψει) και είναι σε μία ακρούλα για να το μαζέψει κάποιος και να αρχίσει να ταξιδεύει..μην ανησυχείς..3-5 μέρες κάνει..

 

βάζει google και ψάχνε τις ορολογίες..όλοι τις ίδιες ερωτήσεις κάνουν.. με γειες!!!

Feucht, DE

 

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization.

Sat, 31.03.12 00:19 h

Feucht, DE

 

The international shipment has been processed in the export parcel center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργει λιγο παραπανω απ το συνηθισμενο,και γω παρελαβα πριν 4 μερες και ηταν πρωτη φορα που περιμενα 12  μερες να φτασει.

Κολλαει καμποσες μερες σε συτο το "Feucht" και μετα ξεκιναει.

Οταν γραψει οτι μπηκε Ελλαδα ψαξτο στο σαιτ των ταχυμεταφοιρων ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μη σου φανεί παράξενο αν περάσει από κάποια χώρα που αναρωτιέσαι γιατί να πάει από κει..εμένα πχ. από αγγλία πήγε μιλάνο..η λογική έλεγε ότι αμέσως έρχεται στο Βενιζέλο..κι όμως έμεινε 3 μέρες μιλάνο πήγε μπολόνια (μιας ώρας απόσταση) και μετά ήρθε οδικώς Ελλάδα..

 

όταν σου γράψει out for delivery σημαίνει ότι είναι Ελλάδα και πιθανότατα την ίδια μέρα θα σου χτυπήσουν την πόρτα..

 

dont worry!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου έχει τύχει να λέει σ αυτό το μαραφέτι οτι τα πράγματα που παρήγγειλα δέν έχουν φτάσει ακόμα Ελλάδα και αυτά να έχουν φτάσει ήδη... Απο τότε κάθε φορά που παραγγέλνω για καλό και για κακό ΠΑΝΤΑ χτυπάω ένα τηλέφωνο στα τοπικά ΕΛΤΑ courrier και ενημερώνομαι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.Τελικά ήρθε χθες στην Ελλάδα και σήμερα που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι την Δευτέρα θα το έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου