Προς το περιεχόμενο

Ειναι η συνδεσμολογια μου σωστη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα εχω ενα prewired pickguard για s-s-s...στην θεση bridge εβαλα τον dimarzio super distortion...ειναι  4 conductor....red(hot) bare,white,black,green....εβαλα το red and bare στο volume pot και το green στο 5 switch στην αντιστοιxη θεση...το black and white τα μονωσα...ειναι σωστη η συνδεσμολογια του humbucker?για σπλιταρισμα δεν με νοιαζει...το λεω επειδη σε καθε εταιρια τα 5 conductor εχουν αλλο χρωμα για hot ας πουμε...το bare ειναι αυτο που ειναι σκετο ακαλυπτο?

 

δεν εχω βαλει χορδες αλλα στο τσεκαρισμα με το κατσαβιδι χτυπωντας το επανω στον μαγνητη ακουγοταν πολυ πιο χαμηλα το humbucker απο τους single coils

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα το λαθος μου ειναι το bare που το εβαλα με το hot και οχι με το green σωστα?το bare θα μου εξηγησει καποιος ποιο ειναι και τι ακριβως κανει?

 

και οταν λεει green and bare to ground τι εννοει?οχι στον 5 way switch?δεν γινεται να παει να γειωθει μενει κενος ο 5way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα το λαθος μου ειναι το bare που το εβαλα με το hot και οχι με το green σωστα?το bare θα μου εξηγησει καποιος ποιο ειναι και τι ακριβως κανει?

 

και οταν λεει green and bare to ground τι εννοει?οχι στον 5 way switch?δεν γινεται να παει να γειωθει μενει κενος ο 5way

 

To bare είναι το γυμνό καλώδιο!

Ενώνεις το bare με το πράσινο με κόλληση και τα κολλάς στην πλάτη του volume ποτενσιόμετρου που είναι η Γείωση!

Μετά, ενώνεις μαύρο κι άσπρο με κόλληση και τα μονώνεις με ταινία.

Το κόκκινο το κολλάς στον επιλογέα εκεί που ήταν συνδεδεμένος ο παλιός μαγνήτης που έβγαλες.

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου