Προς το περιεχόμενο

Δε κλεινει το Pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας.

 

Κανενα προβλημα δεν υπηρχε για αρκετο καιρο με τον υπολογιστη μου μεχρι πριν απο μια εβδομαδα. Εβγαλα την καρτα ηχου η οποια συνδεεται με usb για να την αλλαξω θεση και την ξανασυνδεσα μαλλον σε αλλη θυρα usb-δε μπορω να θυμηθω. αλλαξα και ενα πληκτρολογιο και εβαλα ενα καινουριο. Καμια αλλη αλλαγη δεν εγινε στο pc. Τι συμβαινει ομως?

Μολις κλεινω το Cubase πηγαινω στην εναρξη και παταω σβησιμο. Εκει κολλαει, βγαζει την κλεψιδρα και μενει εκει. Τι πηγε στραβα ρε παιδες? Κανενα προγραμμα δεν εγκατασταθηκε, τιποτα δεν πειραχθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δοκίμασε να βάζεις την κάρτα ήχου σε διαφορετικές θύρες usb,μέχρι να βρεις μια που δε θα σου δημιουργεί πρόβλημα.Μάλλον αυτό θα είναι.

Εμένα έβγαζε μπλουσκρινιά και κράσερνε το σύστημα,μέχρι που άλλαξα θύρα και σώθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε όταν πας να κλείσεις το pc να βγάλεις το usb της κάρτας θα ξεκολλήσει?

έχω αντίστοιχο θέμα με τα usb μου..κυρίως δίσκους όμως...μονο που μου το κάνει και στην έναρξη...

 

ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη αν είναι πρόβλημα των δίσκων του λειτουργικού ή του usb-controller της motherboard  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχας να σας πω οτι εχω xp, το pc δεν εχει συνδεση στο ιντερνετ ως εκ τουτου δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα να εχω ιο. Εστιαζω στην αλλαγη θυρας της usb καρτας, και στη πιθανοτητα κατι να εχει συμβει με τους drivers? Στο cubase παντως δουλευει κανονικα η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως επειδη δεν εχω ιντερνετ σε εκεινο το χωρο σας γραφω απο αλλου αυτη τη στιγμη. θα συγκεντρωσω τα στοιχεια μου απο την ερευνα μου και το απογευμα που θα βρισκομαι στο προβληματικο pc θα κανω τις δοκιμες μου και θα σας εχω νεα.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι γνωστά τα shutdown problems στα xp. Μπορεί να φταίνε διάφορα.

Τσέκαρε αν μπορείς να κάνεις shutdown σε safe mode. Απ’ ό,τι περιγράφεις κάτι «τρέχει» όσο προσπαθείς να κάνεις shutdown , και δεν το αφήνει. Με ctrl+alt+del δες "τι περίεργο" τρέχει και κλειστό από εκεί  και δες μετά αν σου κάνει  shutdown  ; System restore δοκίμασες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου